Najnowsze

Padają rekordy. Łotwa z temperaturą 37,5 stopnia

Najnowsze


Dla Łotyszy trwa właśnie najgorętsze lato w historii. W niedzielę padł rekord wśród notowanych w tym kraju temperatur, czyli blisko 37 stopni Celsjusza. Ale w poniedziałek było jeszcze goręcej.

W poniedziałek na Łotwie padł rekord temperatury - w portowej Windawie odnotowano 37,5 stopnia Celsjusza - podały łotewskie służby meteorologiczne. Poprzedni rekord padł zaledwie dzień wcześniej, kiedy temperatura sięgnęła tam 36,9 stopnia. Wcześniejszy historyczny rekord na Łotwie odnotowano w 1943 roku w Dyneburgu.

Zwykle jest około 20 stopni

Tak wysokie temperatury to rzadkość w tym nadbałtyckim kraju. Zwykle latem termometry wskazują tu niewiele ponad 20 stopni. Ponad 30 stopni Celsjusza wykazały termometry także w innych krajach bałtyckich, w Estonii i na Litwie, ale największe upały wystąpiły na Łotwie.

Korzystają z kąpielisk

Dla mieszkańców to świetna okazja do codziennego korzystania z kąpielisk i innych wodnych atrakcji. W najbliższych dniach, sytuacja ma już jednak wracać do normy, a termometry pokażą znacznie poniżej rekordowych 37-miu stopni.

Autor: PW/rp / Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości