Najnowsze

Pada prawie w całej Polsce. Ślisko na drogach

Najnowsze

Warunki drogowe w ciągu dnia
Warunki drogowe w ciągu dnia

Środowa aura nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Padający niemal kraju deszcz utrudnia prowadzenie pojazdów. Widzialność jest ograniczona przez mgły. Drogi są śliskie.

Choć GDDKiA poinformowała o godzinie 12.30, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne sytuacja na odbiega od ideału. Kierowcy zmagają się z licznymi utrudnieniami związanymi z panującą aurą.

Śliskie drogi

W południe padający deszcz uprzykrzał podróżowanie niemal w całym kraju. Jedynie w województwach lubelskim, lubuskim i podlaskim nie odnotowano opadów deszczu - poinformowała w komunikacie GDDKiA.

Lokanie dają sie we znaki również mgły. Widzialność jest ograniczona na drogach województw: warmińsko- mazurskiego, lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego oraz dolnośląskiego.

W ciągu dnia warunki drogowe pozostaną utrudnione.

Na przeważającym obszarze kraju będzie deszczowo, przez co kierowców czeka jazda po śliskiej nawierzchni. Spadnie od 3 do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na północnym wschodzie wystąpią opady marznącego deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Ponieważ temperatura maksymalna wyniesie tam tylko 2 st. C, na drogach tworzyć może się gołoledź.

Warto mieć na uwadze, że silnie powieje. Chwilami porywy mogą dochodzić do 50-70 km/h.

Autor: map,adsz/mj, rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości