Najnowsze

"Pada deszczyk, pada, każda kurka bardzo rada"

Najnowsze

Kurki lubią deszcz

Wiem, wiem! Trudno znaleźć jakieś pozytywy, gdy za oknem pochmurna i deszczowa pogoda. Człowiek najchętniej zakopałby się pod kołdrę i przespał te dni śniąc o słonecznej Hiszpanii przy znakomitym utworze "Espana Forever" zespołu Maanam.

Ale nawet gdy pada trzeba znaleźć jakieś pozytywy. Dzięki opadom deszczu w lasach pojawiły sie kurki :-) Bardzo pospolite, małe, żółte, przepyszne grzyby. Znam takich, którzy zamiast narzekać na brzydką aurę, założyli w weekend kalosze, płaszcze przeciwdeszczowe i wybrali sie na pierwsze grzyby.

A korzyści z tego płynie kilka. Taki spacer po lesie, świeże powietrze, leśne zapachy to dla naszych zmęczonych i sennych organizmów prawdziwy lek. Nie jestem zapalonym grzybiarzem, ale jak tylko przebywam na Roztoczu, wyprawa na grzyby jest obowiązkowa nie tylko po to, by znalazło się coś w koszyku, ale także dlatego, by naładować akumulatory.

Dziś na śniadanie jajecznica na maśle z kurkami i cebulką. Do tego kubek pysznej kawy i deszczowa pogoda mi nie straszna. Polecam Państwu :-)

CZYTAJ WIĘCEJ WPISÓW DOROTY NA BLOGU

Autor: Dorota Gardias / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości