Ostrzeżenie dla USA: To może być największe załamanie pogody w tym sezonie

W części USA mogą tworzyć się tornada

Niedziela może okazać się wyjątkowo niebezpieczna dla części mieszkańców USA. Meteorolodzy zapowiadają burze, wichury i tornada. - To może być najgorsze załamanie pogody w tym sezonie - informują. Jak podają, szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy obszaru od wschodu Teksasu po centrum stanu Iowa.

Meteorolodzy z serwisu AccuWeather ostrzegają mieszkańców USA przed gwałtownym załamaniem pogody, które ma pojawić się w niedzielę wieczorem.

Eksperci prognozują burze z gradobiciami i silny wiatr. Miejscami będą mogły pojawiać się warunki sprzyjające rozwojowi tornad.

- To może być najgorsze załamanie pogody w tym sezonie. Może być również jednym z największych załamań pogody od początku roku - podkreślił Alex Sosnowski, meteorolog serwisu AccuWeather.

Warto śledzić prognozy

Zdaniem ekspertów niedziela będzie punktem kulminacyjnym najgorszych warunków. Tego dnia mieszkańcy szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy obszaru od wschodu Teksasu po centrum stanu Iowa.

"Jeśli masz zamiar spędzić czas na zewnątrz, powinieneś bacznie śledzić prognozy i obserwować zmieniające się warunki atmosferyczne" - alarmują meteorolodzy. Zachęcają również do tego, by mieszkańcy zorganizowali sobie schronienia przed tornadami.

Możliwe powodzie

Strefa burz będzie przesuwać się na wschód. W poniedziałek osiągnie dolinę rzeki Missisipi. Istnieje ryzyko, że mogą pojawiać się tam na tyle intensywne opady deszczu, że miejscami pojawią się podtopienia i powodzie.

Autor: kt//tka / Źródło: Accuweather, NOAA

Pozostałe wiadomości