Najnowsze

Ostrzeżenie dla mieszkańców. Pożary trawią północną Australię

Najnowsze

Strażacy próbują ugasić pożar z powietrza
Strażacy próbują ugasić pożar z powietrzaNSW Rural Fire Service
wideo 2/16

Mieszkańcy północnej części stanu Nowa Południowa Walia w Australii muszą uważać na szybko rozprzestrzeniające się pożary lasów, które wybuchły w sobotę. Władze zalecają osobom przebywającym na zagrożonym terenie, by szukały schronienia.

Jak poinformowali strażacy z Nowej Południowej Walii, pożar wybuchł w sobotę w miejscowości Tubbamurra na północ od Armidale. Ogień szybko zaczął kierować się na wschód w stronę domów położonych niedaleko miejscowości Backwater. Na miejscu pracują strażacy, którzy ze śmigłowców próbują okiełznać żywioł zagrażający pobliskim budynkom.

Szykuje się zmiana pogody

Dla mieszkańców Pinkett Road wydano ostrzeżenie. Służby doradzają, by szukać schronienia.

"Strzeżcie się przed wysoką temperaturą ognia" - brzmi oficjalne ostrzeżenie wydane przez strażaków z Nowej Południowej Walii. Do mieszkańców przebywających w okolicy wysyłane są SMS-y.

W rozprzestrzenianiu się żywiołu sprzyja sucha i ciepła pogoda. Zdaniem strażaka Bena Sheparda, aura w niedzielę powinna zacząć pomagać w gaszeniu pożarów.

Jak powiedział inspektor Shepard, od lipca w całej Nowej Południowej Walii odnotowano ponad pięć tysięcy pożarów, w których spłonęło ponad 400 tysięcy hektarów lasu.

Autor: dd/aw / Źródło: news.com.au, abc.net.au

Źródło zdjęcia głównego: NSW RFS

Pozostałe wiadomości