Najnowsze

Ostrzeżenia trzeciego stopnia dla województwa podkarpackiego

Najnowsze


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia. W strefie brzegowej obowiązuje alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Z południa do Polski dociera masa gorącego powietrza, które sprawia, że temperatura w województwie podkarpackim przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia trzeciego stopnia przed upałami

Województwo podkarpackie

W piątek i sobotę temperatura maksymalna wyniesie od 30 do 33 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy ponownie wyniesie od 20 do 22 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie obowiązuje do soboty do godziny 20.

Prognoza pogody na pięć dni
Prognoza pogody na pięć dniTVN Meteo

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem

Strefa brzegowa wschodnia

Powieje wiatr z kierunku południowo-zachodniego 4 do 5, w porywach 6 do 7 w skali B.

Ostrzeżenie obowiązuje do piątku do godz. 23.

Strefa brzegowa zachodnia

W zachodniej części wybrzeża powieje wiatr z kierunku południowo-zachodniego w porywach 5 do 6 w skali B.

Ostrzeżenie obowiązuje do piątku do godz. 22.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Co oznaczają ostrzeżenia?

Ostrzeżenie meteorologiczne trzeciego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Autor: wd/ao/tw/sj/aw/sj / Źródło: IMGW/ PAP

Pozostałe wiadomości