Najnowsze

Ostrzeżenia przed burzami z gradem

Najnowsze

Tomasz Zubilewicz o burzach w nocy i kolejnych dniach
TVN MeteoTomasz Zubilewicz o burzach w nocy i kolejnych dniach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego przed burzami z gradem.

Od zachodu do Polski napływa chłodna i wilgotna masa powietrza. Na krajem znajduje się również front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Gdzie obowiązują ostrzeżenia?

W województwie pomorskim prognozowane są burze z gradem. W ich trakcie spadnie od 10 do 20, a miejscami nawet do 40 litrów na metr kwadratowy deszczu. Wiatr osiągnie porywy o prędkości dochodzącej do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 16 w środę do 2 w nocy w czwartek.

Przed burzami z gradem IMGW ostrzega również województwo kujawsko-pomorskie. Burzom mają towarzyszyć opady deszczu rzędu 10 do 20, miejscami do 40 l/mkw. wody oraz porywy wiatru o prędkości do 70 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 16 w środę do 2 w nocy w czwartek.

Prognozowane opady w środę oraz czwartek
Prognozowane opady w środę oraz czwartek Ventusky.com
Ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami z gradem (IMGW)IMGW

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

Autor: ao/ja / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości