Najnowsze

Ostro sypnęło w niemal całej Polsce

Najnowsze

Poranne odśnieżanie w Warszawie (TVN24)
Poranne odśnieżanie w Warszawie (TVN24)

Opady śniegu dały się we znaki w poniedziałkowy wieczór i w nocy. Padało niemal w całym kraju. Na nadmiar śniegu najbardziej narzekali kierowcy, który za utrudnienia tradycyjnie obwiniali drogowców.

W poniedziałek aura dobitnie pokazała swoje zimowe oblicze. Wystarczyło zaledwie kilka godzin, by wiele ulic zamieniło się nie do poznania. Największe opady śniegu odnotowano na zachodzie Polski.

Korki na zachodzie

Intensywnie sypnęło w rejonie Jeleniej Góry. Najgorsza sytuacja zapanowała przed Bolkowem, gdzie kierowcy utknęli w wielokilometrowych korkach. Problem stanowiły przede wszystkim liczne zakręty i wzniesienia, pod które auta nie mogły podjechać. Po 16.00 z rowu wyciągnięto tira, który przez śliską nawierzchnię wypadł z drogi.

Do samochodów, które utknęły w zaspach i blokowały ruch, starały się dotrzeć służby drogowe. Nie było łatwe, ich samochody również utknęły w korkach.

Zasypane woj. zachodniopomorskie

Nadmiar białego puchu dał się we znaki mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego. - Mówią, że lepiej nie wyciągać auta z garażu, że służby w mieście sobie nie radzą i wszystko jest zasypane - stwierdziła jedna z mieszkanek Szczecina. - Jest zima, więc pada śnieg i przynajmniej dzieci się cieszą, bo zaczynają się ferie - stwierdziła.

Szczecin po nocnych opadach śniegu (TVN24)
Szczecin po nocnych opadach śniegu (TVN24)
Zasypany Szczecin (TVN24)
Zasypany Szczecin (TVN24)

A tak Szczecin wyglądał w ciągu dnia:

Poznań w śniegu

Biało jest również w Poznaniu. - Jest ciężko, drogowcy zaspali, gdyby drogi były odśnieżone, to by było dobrze, a tak drogowcy jak zwykle zaspali - stwierdził jeden z kierowców ze stolicy Wielkopolski. Więcej wyrozumiałości miał inny kierowca, który stwierdził, że jest piękna zimowa aura, a samochodem jeździ się po prostu trochę wolniej.

Zasypany Poznań (TVN24)
Zasypany Poznań (TVN24)

Sypnęło w Łodzi

Zasypało również Łódź. W mieście tworzyły się gigantyczne korki i dochodziło do niebezpiecznych wypadków. Większość linii tramwajowych jeździła objazdami z powodu zbyt zaśnieżonych torowisk - napisał Reporter24 HollyLodz.

W stolicy czarne jezdnie

Wieczorne i nocne opady śniegu pokryły też solidną warstwą śniegu trawniki, chodniki i osiedlowe uliczki w Warszawie. Główne stołeczne ulice są czarne i odśnieżone. Trasy, po których jeżdżą autobusy, są posypywane chlorkiem sodu. Trochę śniegu zalega na chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Czytaj więcej o sytuacji w Warszawie

Biało w kraju

Padało niemal w całym kraju. Na forum strony tvnmeteo.tvn24.pl internauci informowali o sytuacji pogodwej w różnych zakątkach kraju. - W Gnieźnie sypało od 15.00 do 18.00 i spadło dobre 10 cm. Teraz leży 15 cm - napisał Bzzzz. - W Rudniku Wielkim (7 km na płd. od Częstochowy) od kilku dni sypie śnieg, teraz też pada dosyć intensywnie, ogólnie jest już około 25-30 cm śniegu , liczymy na więcej - napisał Adrian.

Poranek po nocnych opadach śniegu w Krakowie (TVN24)
Poranek po nocnych opadach śniegu w Krakowie (TVN24)

Zobacz zdjęcia Reporterów24:

Autor: adsz,map/mj / Źródło: TVN Meteo, Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości