Najnowsze

Ostatniej doby zamarzło 10 osób

Najnowsze

ShutterstockOfiarami mrozu często są osoby starsze i samotne

Ujemna temperatura sprawia, że coraz więcej osób umiera z wychłodzenia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by pomagać osobom narażonym i w razie potrzeby alarmować odpowiednie służby.

OGLĄDAJ TVN METEO NA ŻYWO W INTERNECIE

W ciągu ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło 10 osób, poinformowało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 listopada 2016 roku w wyniku wychłodzenia zmarło 65 osób.

Apel RGB

RCB cały czas apeluje, by reagować na przypadki osób pozostających na mrozie i narażonych na wychłodzenie. Zalecany jest także rozsądek w dogrzewaniu mieszkań.

Centrum apeluje także o wrażliwość i przypomina, że zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Zdarza się, że ofiarami mrozu są również osoby starsze, mieszkające samotnie, czy chore. Ujemna temperatura może być niebezpieczna także dla osób, które zasnęły na powietrzu, będąc pod wpływam alkoholu.

Informujmy o potrzebie pomocy

"W sezonie zimowym z wychłodzenia umiera średnio około 80 osób. Pamiętajmy, że możemy im pomóc, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dlatego, jeżeli posiadamy informacje o osobach, które potrzebują pomocy - dzwońmy!" - apeluje RCB.

W najbliższym czasie mróz jeszcze z nami pozostanie. Już nie we wszystkich regionach, ale miejscami w dalszym ciągu temperatura będzie ujemna. Zobacz prognozę pogody na 16 dni.

Prognoza pogody na 16 dni
Prognoza pogody na 16 dni

Autor: zupi/map / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości