Najnowsze

Ostatniej doby z zimna zmarło 9 osób

Najnowsze


Od początku lutego z powodu wychłodzenia zmarły 42 osoby. Tylko ostatniej doby z tego powodu zmarło dziewięć osób. Służby wciąż apelują, by informować je o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu.

Jak poinformowało w poniedziałek rano Ministarstwo Spraw Wewnętrznych, podczas ostatniej doby z wychłodzenia zmarło aż dziewięć osób: w województwie śląskim - 3 osoby, łódzkim - 2 osoby, mazowieckim - 2 osoby, kujawsko - pomorskim 1 osoba, pomorskim - 1 osoba.

- W dalszym ciągu apelujemy, aby stale informować służby o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszego wsparcia - zaznacza w komunikacie MSW.

62 ofiary fali mrozów Od piątku 27 stycznia z powodu wychłodzenia zmarło już w całym kraju łącznie 62 osoby. MSW przypomina, aby stale informować służby o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu.

Telefon na numer 112 lub 997 może uratować komuś życie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych cały czas przypomina, aby w trakcie silnych mrozów zwracać uwagę na osoby, które przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach: m.in. pustostanach, piwnicach, czy ogródkach działkowych. W tym okresie na szczególną uwagę zasługują także osoby starsze i samotne.

Funkcjonariusze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Osoby te są za każdym razem informowane o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

Z POWODU MROZU W EUROPIE ZMARŁO JUŻ BLISKO 300 OSÓB - CZYTAJ RAPORT SPECJALNY

Autor: //ms / Źródło: MSW

Pozostałe wiadomości