Najnowsze

Ostatnia niedziela października: na termometrach do 16 st. C

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień, 30.10
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień, 30.10

Niedziela będzie piękna i słoneczna, jak na wyżową pogodę przystało. Ale nie od razu. Poranek przywita nas mgłami, a naprawdę ciepło zrobi się po południu.

Niedzielny poranek w wielu miejscach w Polsce będzie pochmurny i mglisty. W ciągu dnia chmury stopniowo będą zanikać i wyjrzy słońce.

Ciepło, od 10 st. C na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie, 12 st. C na Mazowszu i Podkarpaciu, 14 st. C na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i na Śląsku do 16 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Na barometrach w południe pojawi się 1010 hPa i będzie wolno spadać.

Na Wybrzeżu może pojawić się słaby, przelotny deszcz. Jego prawdopodobieństwo wystąpienia jest jednak niewielkie. Od 13 st. C do 14 st. C na północnym zachodzie, zaś na północnym wschodzie od 10 st. C do 13 st. C. W województwach łódzkim, mazowieckim i lubelskim na termometrach od 10 st. C w Białej Podlaskiej, 12 st. C we Włocławku, do 13 st. C w Łodzi. W Polsce południowo-zachodniej od 12 st. C w Piotrkowie Trybunalskim i Kłodzku, 15 st. C w Zielonej Górze, do 16 st. C we Wrocławiu. Zaś w południowo-wschodniej części kraju od 12 st. C w Zamościu, Zakopanem i w Rzeszowie do 14 st. C w Kaliszu, Katowicach i Tarnowie.

Niedziela w Warszawie pochmurna

Niedziela w Warszawie będzie pochmurna. Pojawią się jednak rozpogodzenia. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 12 st. C. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

Biomet będzie korzystny

Pogoda w niedzielę będzie spokojna, momentami bezwietrzna. O tej porze roku jest jednak w powietrzu sporo wilgoci w postaci nisko płynących chmur lub mgieł i zamgleń.

Najcieplej i najbardziej słonecznie będzie w zachodnich rejonach Polski. Temperatura odczuwalna zbliżona będzie do temperatury rzeczywistej, 10 st. C w Suwałkach, 12 st. C w Rzeszowie, Warszawie, Trójmieście, 14 st. C w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie, 16 st. C we Wrocławiu.

Tam, gdzie synoptycy prognozują słabe opady deszczu, wilgotność względna wynosić będzie ponad 80 proc. Zdecydowanie mniej na południu Polski.

Biomet korzystny prawie w całym kraju. Jedynie na północy, w pasie od Suwałk po Szczecin, neutralny.

Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów, 30.10
Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów, 30.10

Autor: usa//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości