Najnowsze

Ofiary śmiertelne, dziesiątki aut w rowach

Najnowsze


Mocno śnieży w krajach Europy Środkowej, przez co warunki drogowe są ekstremalnie trudne. W Austrii, na skutek zderzenia samochodu osobowego i autobusu na śliskiej drodze, zginęła kobieta. W Czechach też doszło do wypadku śmiertelnego, ponadto siedem osób zostało rannych, a dziesiątki samochodów wylądowały w rowach.

Trudne warunki pogodowe utrzymują się w Austrii i w Czechach. Temperatura spadła tam do -5 st. C, drogi pokryła gołoledź, przez co miało tam miejsce wiele wypadków.

Groźny wypadek w Austrii

Do poważnej kraksy w Dolnej Austrii. Autokar przewożący 54 Austriaków zderzył się na śliskiej jezdni z samochodem osobowym na drodze krajowej B-36 w pobliżu miejscowości Grosshaslau. Autobus przewrócił się i wpadł do rowu.

- Zginęła kobieta, która prowadziła samochód osobowy. 16 rannych pasażerów przetransportowano do szpitali w Zwettl i Gmund - poinformował Philipp Gutlederer, szef oddziału Czerwonego Krzyża w Dolnej Austrii.

Nie pada, ale dalej trudno

Śnieg przestał padać w niedzielę nad ranem w Czechach, jednak warunki do jazdy panujące w tym kraju są nadal trudne. Jest bardzo ślisko, dlatego też z każdą chwilą przybywa nowych wypadków.

W Karkonoszach padało całą noc. Na górskich drogach leży 15-centymetrowa warstwa śniegu. Wieje silny wiatr, który powoduje zamiecie i zawieje śnieżne. Wszystkie międzynarodowe połączenia drogowe są jednak przejezdne.

Śmierć jednej osoby

Czescy drogowcy ostrzegają: w sobotę na oblodzonych drogach zginęła jedna osoba, a siedem kolejnych osób zostało rannych. Dziesiątki samochodów wylądowało w rowach. Najtrudniejsza sytuacja panuje nadal w krajach: libereckim, usteckim i karlovarskim, przy granicach z Polską i z Niemcami. Gołoledź utrudnia jazdę kierowców na autostradzie D-1 z Pragi do Usti nad Labem.

Skomplikowana jest również sytuacja na międzynarodowych i krajowych liniach kolejowych. Podróżni muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami. Przywracane są połączenia na 13 odcinkach. W trzech miejscach doszło do kolizji pociągu z padającymi drzewami.

Na Słowacji tez utrudnienia

Zanikające opady śniegu występują również w północnej i środkowej Słowacji. Na trasach międzynarodowych utrzymuje się kilkucentymetrowa warstwa marznącego śniegu. Synoptycy ostrzegają, że w nocy z niedzieli na poniedziałek znów zacznie padać śnieg.

Autor: map/mj / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości