Odwilż trwa, dzisiaj nawet 6 st. C

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień, 19.02
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień, 19.02
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo na dzień, 19.02

W nocy wkroczył do Polski kolejny front atmosferyczny. W niedzielę przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Padać będzie głównie na zachodzie, a potem także w centrum kraju. Będzie ciepło - nawet 6 stopni powyżej zera.

W niedzielę z zachodu na wschód będą wędrować chmury ciepłego, wilgotnego frontu atmosferycznego. Przelotny deszcz ze śniegiem spodziewany jest niemal w całym kraju. Rozpogodzenia możliwe w pasie od Zielonej Góry po Koszalin i na Roztoczu.

W ciągu dnia w całej Polsce temperatura przekroczy zero. Najwięcej pokażą termometry na południu, nawet 6 st. C. Niewiele mniej na zachodzie, do 5 st. C. Na krańcach wschodnich będzie od 1 do 2 st. C. Mieszkańcy Warszawy mogą liczyć na 3 st. C.

Wiać będzie z południa i południowego zachodu, umiarkowanie, okresami dość silnie.

Odczujemy komfort termiczny

Ciśnienie będzie spać i w drugiej części dnia w stolicy wyniesie 995 hPa. Napływające do Polski cieplejsze powietrze sprawi, że w całym kraju będziemy odczuwać komfort termiczny. Nie powinniśmy odczuwać chłodu i zimna. Biomet pozostanie jednak niekorzystny.

Będzie ciepło

Najnowsze prognozy mówią o dalszym wzroście temperatur w drugiej połowie tygodnia. W czwartek na termometrach nawet 8 stopni Celsjusza.

Więcej w 16-dniowej prognozie pogody, którą publikujemy w niedziele po południu.

Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów, 19.02
Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów, 19.02TVN Meteo

Autor: ls/rs,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości