Odwilż i chmury w Alpach. Słońce we Włoszech

Prognoza TVN Meteo warunków narciarskich w Europie, 21.01
Prognoza TVN Meteo warunków narciarskich w Europie, 21.01
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza TVN Meteo warunków narciarskich w Europie, 21.01

Warunki narciarskie w europejskich kurortach narciarskich nieco się pogorszą. W sobotę panowała będzie w większości dodatnia temperatura i dużo chmur. Pojawią się też opady śniegu. Słonecznie tylko we Włoszech.

We francuskiej części Pirenejów pokrywa śnieżna waha się od 20 do 130 cm. Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą 2 st. C.

Na stokach alpejskich zachmurzy się i spadnie śnieg oraz śnieg z deszczem. Maksymalna grubość warstwy śniegu to 360 cm w Chamonix. Temperatura dodatnia, ok. 3 st. C.

Odwilż także w Szwajcarii i Włoszech

W Szwajcarii również pochmurno i z opadami deszczu ze śniegiem. W wyższych partiach gór spadnie śnieg. Pokrywa śnieżna wynosi od 20 do 400 cm.

Temperatura na plusie, na wyżej położonych trasach lekki mróz, do -5 st C.

Włoskie stoki będą nielicznymi, gdzie narciarze mogą liczyć na słońce. Na położonych bardziej na zachód alpejskich trasach od 20 do 200 cm śniegu i temperatura w granicach 3 st. C. Im bardziej na wschód, tym warunki narciarskie będą gorsze. Leży tam od 10 do 105 cm śniegu. Opady prognozowane są tylko w okolicy Livigno.

W Alpach Julijskich od -1 do 1 st. C i ok. 40 cm śniegu.

Mróz tylko w wysokich górach

Austria także pogrąży się w chmurach. Tu chłodniej niż w pozostałych krajach, na wszystkich trasach będzie mroźno, do -8 st. C. Pojawią się opady śniegu, a na stokach maksymalnie 315 cm białego puchu.

W Niemczech od 60 do 240 cm śniegu, także pochmurno i z przelotnymi opadami śniegu. Na termometrach ok. 3 st. C. Mróz, -8 st. C będzie tylko wysoko na Zugspitze. Tam też największa pokrywa śnieżna, 340 cm.

Autor: ls/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości