Najnowsze

Odnalazł 71 min i 38 niewybuchów. Szczur bohater przechodzi na emeryturę

Najnowsze


Szczur bohater przechodzi na emeryturę. Magała dzielnie służył przez pięć lat w Kambodży gdzie wykrywał miny i niewybuchy. Jego praca uratowała życie i zdrowie wielu ludzi, za co w zeszłym roku dostał medal.

W Kambodży w latach 1975-1998 rozstawiono nawet sześć milionów min. Zginęło przez nie ponad 64 tysięcy ludzi. W radzeniu sobie z problemem wykorzystywane są między innymi gryzonie. Są małe, więc pole minowe stanowi dla nich mniejsze niebezpieczeństwo. Gdy szczury znajdą minę, informują o tym swoich opiekunów, drapiąc w miejscu wykrytego ładunku.

71 min i 38 niewybuchów

Szczur o imieniu Magała przez pięć lat pomógł oczyścić 225 tysięcy metrów kwadratowych terenu. Odnalazł 71 min i 38 niewybuchów - podała organizacja, która zajmowała się szkoleniem szczura. Jego praca uratowała życie i zdrowie wielu ludzi.

Pracę szczura doceniła brytyjska organizacja dobroczynna dla zwierząt, która uhonorowała zwierzę złotym medalem. Magała został pierwszym szczurem w 77-letniej historii tej organizacji, który otrzymał takie wyróżnienie.

Autor: ps / Źródło: CNN, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości