Najnowsze

Odkryto 208 nowych gatunków. Psychodeliczny gekon jednym z nich

Najnowsze

Oto psychodeliczny gekon

- Psychodeliczny gekon i małpa przypominająca grzywą uczesanie Elvisa Presleya znalazły się pośród 208 nowych gatunków zwierząt i roślin odkrytych w ubiegłym roku w dorzeczu Mekongu w Azji Południowo-wschodniej - ogłosili w poniedziałek przedstawiciele WWF.

- Zwierzęta odnaleziono w mocno zróżnicowanym biologicznie, ale i niezwykle wrażliwym regionie, który cierpi z powodu wycinki lasów i zmiany klimatu - napisali ekolodzy z WWF w swoim raporcie. - Choć te zwierzęta nie były dotychczas znane naukowcom, miejscowi obcują z nimi codziennie - dodali.

Małpa z fryzurą Elvisa

W 2010 roku odkryto w sumie 145 gatunków roślin, 25 ryb, 28 gadów, siedem płazów, dwa ssaków i jeden gatunek ptaka. Oprócz małpy z "fryzurą" Elvisa Presleya (Rhinopithecus strykeri) i "psychodelicznego gekona "(Cnemaspis psychedelica) znalazły się pośród nich też gatunek wróbla Phylloscopus Calciatilis i orchidei Dendorbium dalakense.

Dorzecze Mekongu, które obejmuje Chiny, Birmę, Laos, Tajlandię, Kambodżę i Wietnam, to dom dla wielu zagrożonych wyginięciem zwierząt. Znajdują się pośród nich tygrysy, słonie, delfiny i gigantyczne sumy.

Zobacz kilka z nowoodkrytych gatunków:

Autor: map//ŁUD / Źródło: huffingtonpost.com

Pozostałe wiadomości