Od weekendu odwilż. Cieplej, ale mokro

Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)
Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)
Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)

Po krótkim odpoczynku od śniegu już w weekend musimy się przygotować na powrót opadów. Niestety, oprócz śniegu czeka nas również deszcz i deszcz ze śniegiem. Pluchę spowoduje ocieplenie - na termometrach pojawią się dodatnie temperatury. W środę z kolei temperatura znów spadnie.

Prawie w całym kraju piątek będzie pierwszym od dłuższego czasu dniem bez opadów śniegu. Jedynie na Pomorzu miejscami może przelotnie poprószyć. Dzień ma być dość pochmurny, ale z przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, a do tego dość mroźny.

W najcieplejszych godzinach termometry pokażą od -7 st. C na Suwalszczyźnie do -1 st. C na Dolnym Śląsku.

POGODA W PIĄTEK - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Ocieplenie i plucha

Opady powróca już w sobotę. W całym kraju będzie to śnieg przechodzący w deszcz ze śniegiem lub w powodujący gołoledź marznący deszcz. We wschodniej części może dodatkowo dojść do zamieci i zawiei śnieżnych. Odpowiedzialny za to okaże się wiatr, którego porywy - i to w niemalże całej Polsce - mogą charakteryzować się prędkością 45 km/h. W górach spodziewamy się halnego o porywach dochodzących do 90 km/h.

Mocno wilgotna aura będzie związana z ociepleniem. Temperatury maksymalne wyniosą od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku.

Właśnie w taką pogodę powinniśmy zachować szczególną czujność. - Grunt jest bardzo zimny, bo te mrozy trwały jakiś czas, i te opady, które mają się pojawiać, będą marznąć. Uprzedzamy Państwa przed podróżowaniem jutro (...), będzie bardzo ślisko, bardzo nieprzyjemnie - ostrzegała na antenie TVN24 Maja Popielarska.

Niezdecydowana niedziela

- Jeszcze w niedzielę taka pogoda niezdecydowana, czyli trochę zimy, trochę deszczu - dodała. Dzień w całej Polsce będzie pochmurny, z opadami deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Tylko na wschodzie sypnie śniegiem.

W części kraju możemy spodziewać się dodatnich temperatur, do 3 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Najchłodniejsza Suwalszczyzna odnotuje lekki mróz: -2 st. C.

Popada i śnieg, i deszcz

Pochmurno, ale dość ciepło będzie też po weekendzie. W poniedziałek zobaczymy wszelkie możliwe opady: śnieg na wschodzie oraz deszcz ze śniegiem i marznący deszcz. Termometry pokażą od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Na wtorek synoptycy przewidują głównie opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od -5 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na zachodzie.

Spadek temperatury

W środę z kolei w całej Polsce spodziewane są przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy znaczny spadek temperatury. Wyniesie ona od -7 st. C na Suwalszczyźnie do 0 st. C na zachodzie.

Autor: js,map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości