Najnowsze

"Od 36 lat nie widziałem nic takiego". Ulewy w Miami

Najnowsze

Ulewne deszcze przyczyniły się do podtopień

Grudzień 2015 stał się trzecim, najbardziej mokrym miesiącem w historii Miami na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Grudzień dopiero się rozpoczął, a więc ma jeszcze szanse pobić obecne rekordy.

Jak podało National Weather Service, w sobotę intensywne opady odnotowano na całym obszarze Florydy południowej. W West Palm Beach napadało około 60 l/mkw., w Fort Lauderdale 121 l/mkw. a w West Kendall-Tamiami aż 215 l/mkw. Więcej deszczu odnotowano w grudniu 1929 i 1905 roku.

National Weather Service wydało ostrzeżenia powodziowe dla Kendall, Goulds i Redland.

Zamknięte zoo w Miami

Rekordowe opady w ubiegły weekend zmusiły władze do zamknięcia ZOO w sobotę o godz. 11. Pozostało zamknięte również w niedzielę i poniedziałek, powodując straty wielu tysięcy dolarów.

- Nigdy w ciągu 36 spędzonych tutaj lat nie widziałem nic takiego w grudniu - powiedział rzecznik ZOO Ron Magill. Dodał, że deszcz nie tylko spowodował zalanie ścieżek, lecz także fos, służących do oddzielenia zwierząt od zwiedzających.

Woda ze stawów wylała, a ryby pływają pod ławkami i w pobliżu drzew.

- Mieliśmy niemal 280 l/mkw. opadu w ciągu jednej doby. Deszcz spowodował podniesie lustra wody. Fosy na wybiegach dla zwierząt, wypełnione tak dużą ilością wody, mogą oznaczać potencjalne zagrożenie. Duże koty, niedźwiedzie, czy inne groźne stworzenia, mogłyby przepłynąć fosę i wyjść po drugiej stronie. Dlatego jest to ogromny problem dla publicznego bezpieczeństwa - powiedział Magill.

Zagrożone są zwierzęta

Zwierzęta również są zagrożone. Antylopy czy inne zwierzęta kopytne mogłyby utonąć. Z powodu zagrożenia życia zarówno ludzi jak i zwierząt ZOO nie mogło pozostać otwarte. Pracownicy starają się obniżyć poziom wody, jednak oczekiwany jest dalszy opad, który może udaremnić ich próby.

- ZOO pozostanie zamknięte do czasu aż woda się znacząco opadnie - dodał Magill.

#Flooding in #Doral #Miami today!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dan Gregoria (@dangregoria) 5 Gru, 2015 o 2:42 PST

Autor: mab/rp / Źródło: miamiherald.com, ENEX

Pozostałe wiadomości