Najnowsze

Ocieplenie, silny wiatr i opady. Jednak na horyzoncie ochłodzenie

Najnowsze

Prognoza prędkości i kierunku wiatru w czwartek (ICM UW)
ICM UWPrognoza prędkości i kierunku wiatru w czwartek (ICM UW)

W drugiej połowie tygodnia temperatura pójdzie w górę. Odnotujemy nawet 10 st. C. Nie odpoczniemy jednak od opadów, a chwilami silniej powije - w porywach do 80 km/h. Od poniedziałku temperatura zacznie spadać.

Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek tłumaczy, że w najbliższych dniach Polska dostanie się pod wpływ układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Nad krajem będzie przemieszczał się z zachodu na wschód umiarkowanie aktywny front ciepły. Temperatura wzrośnie, ponieważ z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Dlatego w niektórych regionach temperatura do końca tygodnia oscylować będzie w okolicy 9-10 st. C.

Sztorm na Bałtyku

W czwartek na wschodzie i północy kraju będzie pochmurno i mokro. Spadnie tam deszcz (do 1-5 l/mkw.), a na Podkarpaciu mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. Poza tym obejdzie się bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Silniej powieje z zachodu - w porywach do 60 km/h, a na Wybrzeżu i Pomorzu nawet do 80 km/h.

Deszczowy piątek

Piątek wszędzie zrobi się pochmurny. Miejscami słabo popada, spodziewamy się również mżawki. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 4 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Pomorzu. Wiatr momentami przybierze na sile i osiągnie prędkość do 60 km/h.

Chwila ze słońcem

W sobotę niebo będzie się przejaśniać. Na południowym zachodzie kraju nie zapowiadamy opadów. W pozostałych regionach popada do 5-10 l/mkw. Najchłodniej będzie na wschodzie (7 st. C), a najcieplej na Dolnym Śląsku (10 st. C). Zachodni wiatr chwilami rozpędzi się do 60 km/h.

Mokra niedziela

Tydzień zakończymy deszczem. W niedzielę popada do 10-20 l/mkw., a na północnym wschodzie niewykluczone opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 5 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Na zachodzie i południu wiatr przybierze na sile i osiągnie w porywach do 80 km/h.

Ochłodzenie

Niebo w poniedziałek zacznie się rozpogadzać na północnym zachodzie. W pozostałych regionach zachmurzy się oraz przelotnie popada deszcz ze śniegiem do 5 l/mkw., a na Podlasiu śnieg do 2 cm. Od nowego tygodnia ochłodzi się, ponieważ na Suwalszczyźnie maksymalnie spodziewamy się 0 st. C. Najwyższą temperaturę odnotujemy na Dolnym Śląsku (5 st. C). We wtorek według prognoz pogody poprószy (do 1-3 cm) na wschodzie i południu. Tymczasem na południu pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Tymczasem w środę nigdzie nie powinno padać.

Prognoza opadów na czwartek (ICM UW)
Prognoza opadów na czwartek (ICM UW)ICM UW

Autor: AD/aw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Matusiak, ICM UW

Pozostałe wiadomości