Najnowsze

Obłoki srebrzyste nad Polską. Niebo zaiskrzyło na Waszych zdjęciach

Najnowsze

Obłoki srebrzyste 28/29 czerwca
Obłoki srebrzyste 28/29 czerwcaKontakt 24
wideo 2/14

Minionej nocy mieszkańcy części Polski mogli podziwiać niecodzienny spektakl na niebie. Wszystko za sprawą obłoków srebrzystych. Zdjęcia tego zjawiska dostaliśmy na Kontakt 24.

W nocy z wtorku na środę mieszkańcy niektórych regionów Polski mogli zobaczyć na niebie obłoki srebrzyste. Na Kontakt 24 dostaliśmy fotografie skrzącego się nieba z Bydgoszczy oraz Chojnic (województwo pomorskie). "Zdjęcia wykonano przed północą" - napisał Reporter 24 Łukasz Górski.

Obłoki srebrzyste - co to

Obłoki srebrzyste należą do chmur mezosferycznych - najwyższych, jakie można dostrzec z powierzchni Ziemi. Warunki sprzyjające ich obserwacji występują późną wiosną i latem w okolicach zmierzchu lub świtu, kiedy słońce znajduje się od 6 do 16 stopni poniżej horyzontu. W przypadku półkuli północnej okres ich obserwacji zaczyna się w połowie maja i trwa do końca sierpnia.

Obłoki srebrzyste - jak obserwować

By szukać obłoków srebrzystych na niebie, warto wybrać się w mniej zaludnione obszary, tak by obserwacja nie była utrudniana przez światło latarni ulicznych, budynków czy podświetlanych billboardów.

Jeśli uda Wam się zaobserwować obłoki srebrzyste lub inne zjawisko, którym chcielibyście się pochwalić, wyślijcie swoją relację na Kontakt 24.

Autor: //dd / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości