Najnowsze

Obłoki srebrzyste nad Polską. Iskrzące się niebo na waszych zdjęciach

Najnowsze

[object Object]
Obłoki srebrzyste 28/29 czerwcaKontakt 24
wideo 2/14

Poniedziałkowy wieczór sprzyjał obserwacji jednych z najbardziej spektakularnych chmur. W wielu miejscach kraju można było podziwiać obłoki srebrzyste. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Czerwcowe noce obfitują w przepiękne zjawiska. W poniedziałek wieczorem pojawiły się warunki sprzyjające obserwacji tak zwanych obłoków srebrzystych. Podziwiać je można było przez kilka godzin w wielu regionach Polski.

Obłoki srebrzyste - co to takiego?

Obłoki srebrzyste to chmury mezosferyczne - najwyższe, jakie można dostrzec z powierzchni Ziemi. Warunki sprzyjające do ich obserwacji występują późną wiosną i latem w okolicach zmierzchu lub świtu, kiedy słońce znajduje się od 6 do 16 stopni poniżej horyzontu. W przypadku półkuli północnej okres ich obserwacji zaczyna się w połowie maja i trwa do końca sierpnia.

By szukać obłoków srebrzystych na niebie, warto wybrać się w mniej zaludnione obszary, tak by obserwacja nie była utrudniana przez światło latarni ulicznych, budynków czy podświetlanych billboardów.

Obłoki srebrzyste w Waszych regionach

Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze zdjęcia z wieczornych obserwacji.

"Ostatnio często wypatruję obłoków srebrzystych. Zwykle widoczne są późno w nocy. Tym razem nie trzeba było długo czekać. Taki show na niebie po godzinie 22. I to był szczęśliwy wieczór. Widok był niesamowity" - napisał Reporter 24 o nicku damian_91.

Jeśli uda Wam się zaobserwować obłoki srebrzyste lub inne zjawisko, którym chcielibyście się pochwalić, wyślijcie swoją relację na Kontakt 24.

Autor: kw / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości