Najnowsze

Oberwanie chmury na Lubelszczyźnie. Wasze pogodowe relacje

Najnowsze

Burza na Lubelszczyźnie Kontakt 24
wideo 2/2

Burza z gradem przetoczyła się przez wieś Okrzeja na Lubelszczyźnie. Towarzyszące jej silne porywy wiatru spowodowały, że połamane zostały drzewa. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze pogodowe relacje.

Nad południowo-wschodnią częścią Polski przechodzi burzowy front. Zagrzmiało między innymi na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Wyładowaniom towarzyszą opady deszczu do 20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru sięgające 80 kilometrów na godzinę. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania przedstawiające niedzielne załamanie pogody.

Połamane drzewa

Przez położoną na Lubelszczyźnie wieś Okrzeja przetoczyła się w niedzielę burza z gradem. Spowodowała, że połamane zostały tam drzewa.

Jak przekazał dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, w powiecie ryckim odnotowano 51 zdarzeń, w tym dziewięć uszkodzonych dachów budynków gospodarczych i pięć mieszkalnych, a także powalone drzewa. W pow. łukowskim łącznie było 26 zdarzeń - pięć uszkodzonych dachów budynków gospodarczych i cztery mieszkalnych oraz powalone drzewa i gałęzie. W pow. ryckim najwięcej zdarzeń było w miejscowości Gózd, a w pow. łukowskim w Okrzei.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? WYŚLIJ NAM NA KONTAKT 24

Wasze relacje:

Autor: anw / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24