Najnowsze

O czym powinniśmy pamiętać, wychodząc na słońce?

Najnowsze

Co należy wiedzieć o filtrach przeciwsłonecznych?
TVN Meteo ActiveCo należy wiedzieć o filtrach przeciwsłonecznych?

Żaneta Geltz, redaktor naczelna magazynu "Hipoalergiczni" wyjaśniała reporterce TVN Meteo Active co należy wiedzieć i o czym pamiętać podczas opalania się.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

- Z jednej strony eksperci; lekarze i WHO (World Health Organization - Światowa Organizacja Zdrowia - przyp. red.) zalecają, aby się filtrować od stóp do głów i w ogóle najlepiej nie wychodzić na słońce bo będziemy wszyscy mieli raka - zauważyła Żaneta Geltz, redaktor naczelna magazynu "Hipoalergiczni".

- Z drugiej strony mamy zwolenników naturalnych metod, którzy mówią, aby nie stosować kremów z filtrem, bo wszystko szkodzi, żeby wychodzić na słońce - dodała.

Jasny przykład

- Ja bym skierowała oczy na Danię - stwierdziła podkreślając, że mieszkańcy półwyspu Skandynawskiego z zasady mają bardzo jasną skórę i siłą rzeczy muszą uważać na wpływ słońca. - Jakie mają na to rozwiązanie? Ano mają takie rozwiązanie, że wiedzą dokładnie w których godzinach wychodzić na słonce i przestrzegają tego - wyjaśniała. - Wychodzą rano albo popołudniem - sprecyzowała przypominając, że najsilniejsze promieniowanie UV utrzymuje się w godz. od 11 do 14.

Naturalne filtry

- W Danii panuje bardzo fajny trend na naturalne kosmetyki, czyli takie, które nie zawierają właściwie żadnych związków chemicznych - dodała. - Nie bazują na chemicznych filtrach i nie zawierają konserwantów w postaci parabenów czy formaldehydu - dodała. - Wybierając taki filtr mineralny warto jednak sprawdzić, czy rzeczywiście zawiera filtry fizyczne, czyli dwutlenek tytanu i tlenek cynku - podkreśliła.

Indywidualna kwestia

Zaznaczyła jednak, aby pamiętać, że dla każdego wysokość filtru to kwestia indywidualna. - dzieci powinny mieć silniejsze filtry, np. 30 i więcej, podczas gdy dorośli mogą stosować i 10-tki. Wcale nie trzeba mieć filtru 50, żeby czuć się bezpiecznie na słońcu - wyjaśniła.

- 50-tka jest dla tych, którzy wiedzą, że będą cały dzień na słońcu albo chcą szczególnie zadbać o nos czy całą twarz - wyjaśniła.

Autor: stella/rp / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości