Najnowsze

Nowy tydzień zaczyna się deszczowo

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek wolne od deszczu okażą się województwa wschodnie, a miejscami także południowe. Chwilami może powiać mocniej. Na termometrach zobaczymy od 13 do 21 st. Celsjusza. Najcieplejszy okaże się południowy wschód.

W ciągu dnia front atmosferyczny, który w nocy przynosił opady deszczu nad północ i zachód, powoli przesuwać się będzie w głąb kraju. Powinien zatrzymać się na Ziemi Łódzkiej i zachodniej części Mazowsza. W strefie frontu pojawią się przelotne opady deszczu. Wolne od nich okażą się jedynie województwa wschodnie i, miejscami, południowe.

Powieje umiarkowanie i dość silnie z kierunków południowych. Na północy i w górach porywy będą najsilniejsze, wyniosą 50 km/h.

Temperatury zapowiadają się przyjemnie. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 13 st. C na Pomorzu i Warmii, przez 16 st. C w centrum kraju, po 21 st. C na Podkarpaciu.

Chłodna północ, ciepłe południe

W poniedziałek Polska pozostanie pod wpływem niżów z centrami w rejonie Danii i Niemiec. Zachodnia i północna część kraju będzie w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim znad Atlantyku. Nad pozostałe obszary napłynie ciepłe powietrze z południa.

Prognoza pogody dla meteopatów na poniedziałek
Prognoza pogody dla meteopatów na poniedziałek

Autor: mm,map/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości