Najnowsze

Nieziemski wschód Słońca. Zobacz wyjątkowe nagranie z ISS

Najnowsze

Malowniczy wschód słońca z ISS
NASA/Jeffrey WilliamsMalowniczy wschód słońca z ISS

Jeffrey Williams, astronauta z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zachwycił się pięknem wschodzącego Słońca. Przebywający na pokładzie stacji mogą podziwiać aż 15 takich zjawisk w ciągu 24 godzin. Przekonaj się na własne oczy, jak pięknie wygląda ono z perspektywy orbity naszej planety.

Astronauci, którzy przebywają na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, mają wyjątkowe szczęście. W ciągu jednego dnia mogą obserwować aż 15 wschodów i zachodów Słońca. Jeffrey Williams stworzył niezwykły timelapse. Pokazuje na nim, jak piękne widoki mogą podziwiać i to kilkanaście razy dziennie.

Stacja ISS znajduje się na wysokości około 330 kilometrów i okrąża Ziemię z prędkością 27 tysięcy kilometrów na godzinę. Oznacza to, że w ciągu doby jest w stanie wykonać 15 pełnych obiegów wokół naszej planety.

Błysk Słońca

Przed wschodem Słońca wszystko jest czarne. Nie widać Ziemi, choć znajduje się bardzo blisko. Wraz z pierwszymi błyskami Słońca, które są wyjątkowo ostre, wyłania się nasza planeta. Im Słońce wędruje wyżej, tym większą część Ziemi oświetla. Promienie słoneczne padają na części chmur, których nie widzimy z powierzchni Ziemi. To właśnie obłoki blokują dopływ promieniowania słonecznego do przypowierzchniowych warstw atmosfery.

Dołącz do nas na Snapchacie

Autor: AD/jap / Źródło: NASA/Jeffrey Williams

Źródło zdjęcia głównego: NASA/Jeffrey Williams

Pozostałe wiadomości