Niespokojne wody i deszcz zatrzymają żeglarzy

Prognoza pogody dla żeglarzy na 28 lipca
Prognoza pogody dla żeglarzy na 28 lipca
Prognoza pogody dla żeglarzy na 28 lipca

W czwartek nawet nad zawsze słonecznym Jeziorem Solińskim może popadać. Najbardziej będzie wiało w Krynicy Morskiej. Pogoda będzie szwankować także w Chorwacji. Jedynie w Grecji aura będzie sprzyjać żeglarzom.

W Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Ustce i nad Jeziorem Miedwie będzie deszczowo. We wszystkich nadmorskich lokalizacjach wiatr osiągnie od 3 do 5 st. w skali Beauforta. W Łebie, Jastarni i Sopocie też popada, ale będzie mniej wietrzeni. W Krynicy Morskiej aura będzie najmniej łaskawa, nie dość, że spadnie deszcz to jeszcze będzie wiał porwisty wiatr i mogą pojawić się przelotne burze.

Na morzu i nad jeziorem

Na Mazurach sytuacja pogodowa będzie podobna do tej nad Bałtykiem, ale za to będzie mniej wiało. Deszczu nie będzie tylko nad Jeziorem Zegrzyńskim i Solińskim, ale w tej drugiej lokalizacji będzie czwartek będzie dość wietrzny.

Na żagle do Grecji

Chorwackie wody natomiast nie będą przyjazne dla żeglujących. Wszędzie pada deszcz, a kapryśny wiatr będzie wiał raz mocniej, a raz słabiej. Osiągnie on bowiem od 2 do 6 st. Beauforta. Jedynie w okolicach Dubrownika nie należy spodziewać się silnych opadów deszczu, ale za to tam będzie najbardziej wiać.

Żeglujący po greckich wodach mogą się cieszyć. W czwartek będzie tam słonecznie, niebo ma być bezchmurne, a wiatr silny.

Autor: xyz//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości