Najnowsze

Nieoczekiwana uczestniczka regat. Wdrapała się na żaglówkę i nie chciała odpłynąć

Najnowsze


Pewna foka pospolita postanowiła wziąć udział w regatach w Szwecji. Wdrapała się na żaglówkę jednego z uczestników i za nic nie chciała opuścić pokładu. Zachowanie zwierzęcia w pewnym momencie zaniepokoiło mężczyznę. Postanowił zasięgnąć porady ekspertów.

Żeglarz Andre Baetz przeżył niemały szok podczas czwartkowych regat w Szwecji. Okazało się, że na jego jachcie odpoczywa pasażer na gapę.

Baetz ledwo dawał sobie radę przy słabym wietrze u wybrzeży Olandii, gdy na jego żaglówkę wdrapała się foka pospolita (Phoca vitulina).

Zmartwił się o jej stan

Na początku zwierzę wyglądało na zadowolone i zrelaksowane. Wygrzewało się w słońcu i korzystało z darmowej wycieczki. Ale gdy następnego dnia Baetz zobaczył, że foka nadal tam jest i wygląda na bardzo ospałą, zaczął się martwić o stan jej zdrowia.

- Cały czas śpi i jest bardzo powolna. Jest tutaj od wczoraj - opowiadał na nagranym filmie.

Baetz nie chciał opuszczać regat, więc postanowił przesłać wideo z foką członkom komisji regatowej. Ci natychmiast przekazali go weterynarzowi z Oceanarium w Stralsundzie.

Lekarz stwierdził, że z foką jest wszystko w porządku. Jak dodał, płytki oddech, który szczególnie niepokoił Baetza, to całkowicie normalne zachowanie podczas foczego odpoczynku.

W pewnym momencie foka zdecydowała się na krótką kąpiel. Po schłodzeniu w wodzie znów wdrapała się na pokład.

Reguły regat pozwalają na zmianę załogi, więc technicznie foka może kontynuować żeglugę, ale na razie nie wolno jej wiosłować.

Autor: kw/dd / Źródło: Reuters