Najnowsze

Niemiłosiernie gorąco nie tylko w Egipcie. W Grecji do 35 st. C

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

W Europie słońce zaświeci w wielu kurortach. Jednak nad Chorwacją i Włochami przejdą chmury burzowe. W Grecji, Turcji i na Cyprze temperatura przekroczy 32 st. C. Deszczowe będą Malediwy i Bali.

Wyspy Kanaryjskie będą pogodne. Termometry wskażą od 24 st. C na Gran Canarii do 27 st. C na Teneryfie. Turyści przebywający w kurortach Portugalii mogą spodziewać się bezchmurnego nieba. Synoptycy prognozują od 22 st. C na północy do 28 st. C na południu Portugalii.

Deszczowa Barcelona, słoneczne Lazurowe Wybrzeże

W Hiszpanii deszczowo będzie w Barcelonie, pochmurno w Walencji, a słonecznie w pozostałych kurortach. Temperatura zawaha się od 26 st. C na zachodzie do 28 st. C w Alicante. Wczasowicze wypoczywający na Lazurowym Wybrzeżu będą zadowoleni z aury. Słońce zaświeci we wszystkich ośrodkach wypoczynkowych. Termometry wskażą od 26 st. C w Marsylii, Perpignan i Nicei do 28 st. C w Montpellier.

Burzowa północ Włoch i Chorwacji

Północ Włoch będzie burzowa. Zagrzmi w Wenecji i w Rimini. W Neapolu prognozowane są opady deszczu. W pozostałych kurortach zapanuje słoneczna aura. Meteorolodzy przewidują od 25 st. C w Wenecji do 35 st. C ma Sycylii. Burzowe chmury pojawią się również nad północnymi ośrodkami wypoczynkowymi Chorwacji. Turyści usłyszą grzmoty w Rijece i Rovinji. W Splicie, Makarskiej i w Dubrowniku zaświeci słońce. Termometry wskażą od 25 st. C na Istrii do 31 st. C na Riwierze Makarskiej.

Upały w Grecji, Turcji i na Cyprze

Upalnej aury mogą spodziewać się turyści przebywający w Grecji. Synoptycy prognozują od 32 st. C na Rodos do 35 st. C w Salonikach. Podobna pogoda będzie na Cyprze. W Turcji również kolejny dzień z bardzo wysokimi temperaturami. Meteorolodzy przewidują od 33 st. C w Bodrum do 36 st. C w pozostałych kurortach.

W Afryce na termometrach powyżej 28 st. C

W Egipcie turyści zobaczą bezchmurne niebo. Termometry wskażą od 33 st. C w Aleksandrii do 39 st. C w Hurgadzie i w Sharm el Sheikh. Tunezyjskie plaże i hotelowe baseny będą zapełnione. Synoptycy prognozują od 29 st. C w Tabarce do 34 st. C w Monastyrze. Bezchmurne niebo będzie nad Maroko. Temperatura zawaha się od 28 st. C w Tanger do 29 st. C w Casablance i w Agadirze.

Burzowa Indonezja i Ameryka Łacińska

Kurorty Zatoki Meksykańskiej będą spowite chmurami. Na termometrach zaznaczą się wartości od 31 st. C w Caracas do 34 st. C na Dominikanie. Deszczowa aura zapanuje na Malediwach. Meteorolodzy przewidują tam 30 st. C. W Indonezji pogodnie będzie jedynie na Bali. Na Phuket, Sumatrze i w Dżakarcie prognozowane są burze. Temperatura zawaha się od 29 sat. C na Bali do 32 st. C na Dżakarcie.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości