Najnowsze

Niemieccy turyści próbowali zdobyć Rysy. Kobieta, która spadła, w stanie ciężkim

Najnowsze

[object Object]
Turyści oddzielili się od grupy idącej do schroniska na Markowych SzczawinachGoogle Earth
wideo 2/29

Grupa niemieckich turystów postanowiła wspiąć się na Rysy mimo wyjątkowo niesprzyjających warunków. Jedna osoba spadła spod samego szczytu. Trwa akcja TOPR, kobieta w ciężkim stanie jest transportowana przez ratowników.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dotarli do poszkodowanych niemieckich turystów, którzy w poniedziałek przy bardzo złych warunkach pogodowych wybrali się na Rysy.

Jedna osoba ranna

Najciężej ranna została kobieta, która spadła około 200 metrów spod samego szczytu. Według relacji ratowników poszkodowana w stanie ciężkim jest transportowana na dół. Niebawem ma rozpocząć się sprowadzanie jej współtowarzyszy.

Z powodu niskiego pułapu chmur w akcji ratunkowej nie mógł być użyty śmigłowiec. Ratownicy dotarli do poszkodowanych pieszo znad Morskiego Oka.

W poniedziałek w Tatrach panują bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Powyżej 2000 metrów nad poziomem morza zalega cienka warstwa śniegu i jest bardzo ślisko. Niski pułap chmur ogranicza widzialność, co może być przyczyną pobłądzeń - ostrzegają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Autor: kw / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości