Najnowsze

Niemcy już cieszą się wiosną. Ale na Wielkanoc zasypie ich śnieg

Najnowsze


Bardzo dziwny marzec - przyznają zgodnie niemieccy meteorolodzy. - Jeśli spojrzymy na rejon na południe od Meklemburgii-Pomorza Przedniego aż po Saksonię, to okazuje się, że na tym obszarze marzec był najzimniejszy od 130 lat. Podobną pogodę mieliśmy tutaj ostatnio w 1880 roku - mówi meteorolog.

Niemcy poczuli wiosnę. Kilka słonecznych dni i ulice zapełniły się ludźmi. Pojawili się pierwsi śmiałkowie, którzy wskoczyli do odkrytego basenu. Wielu Niemców spacerowało, w parkach i na placach zabaw pojawili się rodzice z dziećmi.

Jednak meteorolodzy nie mają dla naszych zachodnich sąsiadów dobrych wieści.

Wróci zima

- Wielkanoc w Niemczech będzie chłodniejsza niż Boże Narodzenie - powiedział niemiecki meteorolog. - W Wielki Piątek, szczególnie w środkowej części kraju, będzie padać śnieg. Meteorolog dodał, że kierowcy powinni przygotować się na śnieg także w północno-wschodniej części kraju, gdzie padało przez cały marzec. - Temperatury utrzymają się niskim poziomie, niewiele powyżej 10 st. C na południowym zachodzie i w okolicach zera na północnym zachodzie - tłumaczył. Według prognoz wielkanocna niedziela ma być za to słoneczna na obszarze całego kraju. Ma być sucho, ale termometry wskażą nie więcej niż 10 st. C.

Autor: pk/mj / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości