Najnowsze

Niemcy już cieszą się latem. A w weekend poznają smak prawdziwych upałów

Najnowsze


Temperatury przekraczające 20 stopni i bezchmurne niebo - tak wyglądał piątek w Niemczech. Mieszkańcy tego kraju postanowili skorzystać z pogodnej aury i chętnie wypoczywali na świeżym powietrzu. Zdaniem meteorologów najbliższe dni będą tam naprawdę upalne, słupki rtęci powędrują do niemal 40 st. C.

Wraz z początkiem czerwca w Europie rozpoczęło się meteorologiczne lato. Mimo że w Polsce niekoniecznie mogliśmy tego doświadczyć, nasi zachodni sąsiedzi w ostatnich dniach cieszą się wyjątkowo ciepłą i słoneczną aurą.

Różne sposoby korzystania z pogody

W piątek temperatura w Niemczech niemal wszędzie przekroczyła 20 st. C. Wielu ludzi postanowiło skorzystać z pogody. W parkach, na skwerach, nad jeziorami i na ścieżkach rowerowych - wszędzie pojawiały się tłumy spragnionych słońca ludzi. Tłoczno zrobiło się również na lotniskach - wielu Niemców zaplanowało sobie urlop za granicą.

Z kolei ci, którzy postanowili spędzić popołudnie w centrum miasta również nie mieli na co narzekać. Chłodne napoje i zimne lody stały się doskonałym sposobem na upał.

Upalny weekend

Za naszą zachodnią granicą najbliższe dni zapowiadają się równie pogodnie, miejscami nawet upalnie. Meteorolodzy z serwisu wetter.de prognozują, że w niedzielę temperatura sięgnie 35 st. C, niewykluczone również, że miejscami słupki rtęci powędrują do 38 st. C.

Eksperci ostrzegają, że tak wysokie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Przypominają o spożywaniu dużej ilości wody oraz o tym, by w miarę możliwości przebywać w cieniu, a także o ograniczeniu wysiłku. Upały są uciążliwe także dla zwierząt, dlatego trzeba zadbać, by miały stały dostęp do wody - informują.

Aura dopisuje mieszkańcom Holandii

Pogoda sprzyja również mieszkańcom Holandii. Wysokie temperatury sprawiły, że mieszkańcy coraz częściej wypoczywają na plażach. Korzystają zarówno z kąpieli słonecznych, jak i tych w morzu.

Autor: kt/ja / Źródło: ENEX, wetter.de

Pozostałe wiadomości