Najnowsze

Niedzielne lato w pełni. Pęknie 30 st. C

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień (19.08)
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień (19.08)

Tegoroczne lato znów ma się dobrze. Najlepszym dowodem na to jest niedzielna aura. Przed nami ciepły i słoneczny dzień. Termometry w wielu miejscach pokażą wartości przekraczające 30 st. C.

Niedzielna aura powinna być impulsem do tego, by wolny czas spędzić na świeżym powietrzu. Będzie słonecznie i ciepło. Na południu naszego kraju będziemy obserwować bezchmurne niebo.

Ponad 30 st. C

Najcieplejszy okaże się zachód Polski. Na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej termometry pokażą 31 st. C. W pozostałych regionach naszego kraju będzie niewiele chłodniej. W Wielkopolsce słupki rtęci zatrzymają się na 30 st. C, na Ziemi Łódzkiej 28 st. C, a na Mazowszu 27 st. C. Najniższe wartości termometry będą pokazywać w niedziele na Podlasiu. W tym regionie temperatura wyniesie 25 st. C.

Tylko wczesnym rankiem mogą wystąpić mgły i zamglenia.

Będzie nam ciepło

Na niedzielę synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Oznacza to, że wilgotność względna powietrza będzie wahać się między 30 a 40 procent. Praktycznie w całym kraju będzie nam gorąco, na Dolnym Śląsku odczujemy wręcz upał.

Biomet w większości kraju będzie neutralny. W miejscach, gdzie temperatura przekroczy 30 st. C warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo
Warunki biometeo

Autor: adsz/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości