Najnowsze

Niedziela dla żeglarzy z Mazur. Nad morzem powieje za mocno

Najnowsze

Prognoza pogody dla polskich kurortów
Prognoza pogody dla polskich kurortów

Niedziela będzie sprzyjać przede wszystkim żeglarzom pływającym po wodach Warmii i Mazur. Nacieszą się oni bezdeszczową aurą i wiatrem o sile 3 st. w skali Beauforta. Nad morzem może natomiast miejscami popadać, a także powiać nieco zbyt mocno.

Niedziela na Warmii i Mazurach będzie przeważnie dość słoneczna. Tylko nad Augustowem i Gołdapią może się mocno zachmurzyć, jednak nie powinno tam padać. Temperatura powietrza utrzyma się na niewysokim poziomie 14-16 st. C, temperatura wody będzie natomiast oscylować wokół 15 st. C.

Zachodni wiatr powieje na północnym wschodzie z siłą 3 st. w skali Beauforta. Biorąc pod uwagę i aurę, i prędkośc podmuchów możemy powiedzieć: to będzie dobry dzień dla żeglarzy.

Trochę deszczu

Nad Bałtykiem aura będzie bardziej zróżnicowana niż nad jeziorami. W Międzyzdrojach spodziewamy się przejściowego zachmurzenia, m.in. w Dziwnowie, Rewalu, Ustce i na Helu może z kolei przelotnie padać. Pośród stosunkowo słonecznych kurortów znajdą się m.in. Mielno i Krynica Morska.

Termometry wskażą od 13 st. C we Władysławowie do 16 st. C w Rowach. Temperatura morskich fal miejscami sięgnie 17 st. C.

5 st. w skali Beauforta

Puck, Łeba i Ustka - tu siła wiatru zawaha się pomiędzy lubianymi przez żeglarzy 3-4 st. w skali Beauforta. Z dużą siłą 5 st. w skali Beauforta może powiać np. w Jastarni.

Autor: map/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości