Najnowsze

Niebieskie światło rozświetliło niebo. Niesamowite sceny podczas startu rakiety

Najnowsze

Rakieta rozświetliła niebo
MIAMI2 YOURakieta rozświetliła niebo

Niezwykły widok mogli podziwiać mieszkańcy Florydy w Stanach Zjednoczonych. W środę o świcie niebo rozświetliła niebieska łuna światła.

W środę rano (2 września) czasu lokalnego z Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy’ego, położonego na przylądku Canaveral w Stanach Zjednoczonych, wystartowała rakieta Atlas V.

Niebo rozświetlone niebieskim światłem

Amerykańska spółka United Launch Alliance, zajmująca się wynoszeniem ładunków w przestrzeń kosmiczną, chwilę przed świtem wyniosła rakietę Atlas V z wojskowym satelitą telekomunikacyjnym MUOS-4. Pora w jakiej startowała rakieta, spowodowała, że niebo nad Florydą rozświetliło się niebieskim światłem.

Mniej więcej pięć minut po starcie dookoła rakiety utworzył się ogromny, jasny obłok, który został podświetlony pierwszymi promieniami słońca.

Portale społecznościowe zasypywane są zdjęciami z niezwykle pięknego startu rakiety.

Oglądać może każdy

Na miejscu podczas startu rakiety był Marcin Frąckiewicz, który przesłał na Kontakt 24 swoje zdjęcia.

- Otrzymałem zaproszenie od dowódcy 45th Space Wing, który jest odpowiedzialny za start rakiet z Cape Canaveral Air Force Station. Z takiego zaproszenia mogą skorzystać partnerzy armii, ale też przedstawiciele mediów, pasjonaci i blogerzy - poinformował nas autor zdjęć.

I dodał, że start rakiety może oglądać właściwie każdy.

- Ludzie oglądali lot m.in. z plaży lub ze specjalnie wynajętych autokarów. Oczywiście lepiej jest być na miejscu w bazie, ale ciekawych punktów widokowych jest z całą pewnością więcej - poinformował pan Marcin.

Wystrzelona w środę rakieta z satelitą ma służyć na orbicie jako zapas ze sprzętem i zaopatrzeniem. Satelita będzie służyć w przyszłości jako antena w komunikacji satelitarnej dla wojska. Szacuje się, że ma być w pełni gotowy w 2016 roku. Osiądzie wówczas nad Oceanem Indyjskim.

Autor: mab/mk / Źródło: orlandosentinel.com, dailymail.co.uk, Reuters TV

Pozostałe wiadomości