Najnowsze

Niebezpieczne opady marznące. Obowiązują ostrzeżenia IMGW

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na piątek 13.12tvnmeteo.pl
wideo 2/7

Pogoda w piątek rano może stwarzać zagrożenie. W części kraju należy spodziewać się opadów marznących. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują na piątkowy poranek groźne zjawiska pogodowe. Obowiązują ostrzeżenia przed opadami marznącymi w województwach:

- kujawsko-pomorskim;

- warmińsko-mazurskim;

- pomorskim, w wyłączeniem powiatów: lęborskiego, słupskiego i Słupsk.

W tych regionach synoptycy IMGW prognozują słabe opadu deszczu, śniegu z deszczem lub mżawki. Opady mogą zamarzać i powodować gołoledź.

Alerty będą ważne:

- w woj. pomorskim do godziny 11 w piątek;

- w woj. kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim do godziny 10 w piątek.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zimowe zagrożenia (RCB)RCB

Autor: kw,dd/map,aw / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości