Najnowsze

Niebezpieczna pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na sobotę 13.03tvnmeteo.pl
wideo 2/18

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który w porywach może wiać z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Obowiązują w województwach:

- pomorskim, w powiatach: słupskim, Słupsk, lęborskim, wejherowskim, puckim, Gdańsk, Sopot, Gdynia, nowodworskim, gdzie będą ważne do godziny 16;

- kujawsko-pomorskim, gdzie będą ważne do godz. 16;

- łódzkim, gdzie będą ważne do godz. 16.

IMGW prognozuje wystąpienie silnego, południowo-zachodniego wiatru o średniej prędkości od 25 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 75-80 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW / TVN Meteo

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Według definicji IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor: kw,ps,dd/map / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości