Nie żegnamy się ze śniegiem. Wiatr będzie się rozpędzał

Dorota Gardias o pogodzie w najbliższym czasie
Dorota Gardias o pogodzie w najbliższym czasie
tvn24
tvn24Dorota Gardias o pogodzie w najbliższym czasie

W kolejnych dniach będzie dość pogodnie, tylko miejscami popada deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Wiatr okaże się dość silny, w porywach osiągnie nawet 80 kilometrów na godzinę.

We wtorek spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem, od południowego zachodu przechodzące w deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W środę na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej będzie pogodnie. W pozostałych regionach popada deszcz, a na wschód od linii Wisły - deszcz ze śniegiem i śnieg. Termometry wskażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Prognoza porywów wiatru na pięć dni (ventusky.com)
Prognoza porywów wiatru na pięć dni (ventusky.com)Ventusky.com

Pogodnie i wietrznie

Czwartek okaże się pogodny. Temperatura wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda w środę i czwartekTVN Meteo

W piątek również aura będzie pogodna. Temperatura osiągnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Prognoza temperatury na pięć dni (ventusky.com)
Prognoza temperatury na pięć dni (ventusky.com)Ventusky.com

W sobotę na Pomorzu wystąpią przelotne opady deszczu. Jednak na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda w piątek i sobotęTVN Meteo
Prognoza pogody na kolejne dni
Prognoza pogody na kolejne dnitvn24

Autor: AP//rzw / Źródło: TVN Meteo; źródło głównego zdjęcia: Shutterstock

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości