Najnowsze

Nie tylko lód, lecz także porywisty wiatr. Alerty

Najnowsze

TVN MeteoPrognoza pogody na wtorek i kolejne dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem i silnym wiatrem. Alerty obowiązują w dwóch województwach oraz w strefie brzegowej.

IMGW wydał ostrzeżenia dotyczące silnego wiatru w strefie brzegowej oraz oblodzenia na południowym wschodzie kraju. Alerty obowiązują dla dwóch województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego. Temperatura powietrza spadnie poniżej 0 st. C, co spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Silny wiatr

Ostrzeżenie o silnym wietrze dla wschodniej części strefy brzegowej obowiązuje od godz. 9 do godz. 20. Wystąpi wiatr wschodni do południowo-wschodniego o sile 5 do 6, w porywach 7 stopni w skali Beauforta (29-43 km/h, w porywach do 57 km/h).

Ostrzeżenia o oblodzeniu

Na obszarze województwa świętokrzyskiego alert obowiązuje od godz. 4 do godz. 12. Po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C. Termometry wskażą od -2 st. C do 0 st. C, przy gruncie od -3 st. C do -1 st. C.

W województwie podkarpackim ostrzeżenie obowiązuje od godz. 5 do godz. 12. Po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni. Termometry wskażą od -2 st. C do 0 st. C, przy gruncie od -3 st. C do -1 st. C.

Ostrzeżenia pogodowe IMGWIMGW

Mróz siedem dni z rzędu

Ponadto począwszy od 29.12 w ciągu kolejnych siedmiu dni w woj. świętokrzyskim, podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim będzie utrzymywała się całodobowo ujemna temperatura powietrza.

Objaśnienia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Autor: AD, zupi/jap,map / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: IMGW

Pozostałe wiadomości