Najnowsze

Nie liczcie na spokojną niedzielę. Front zamiesza w pogodzie

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 29.07
Prognoza pogody na niedzielę 29.07

Niedzielną pogodę popsuje wkraczający od zachodu front atmosferyczny, na którym powstaną gwałtowne zjawiska pogodowe. Ulewny deszcz, porywisty wiatr, lokalnie gradobicia, a nawet trąby powietrzne - to wszystko szykuje nam nadchodzący dzień. Na dokładkę ochłodzenie. Na zachodzie po przejściu frontu tylko 20 st. C.

W ciągu dnia front będzie się przemieszczał nad Polską, powodując gwałtowne zjawiska atmosferyczne w centrum i na wschodzie. Na tych terenach będą występować silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem. Lokalnie może spaść grad. Synoptycy nie wykluczają też pojawienia się trąb powietrznych. Spokojniejsza pogoda czeka zachodnie województwa.

Na zachodzie w ciągu dnia da się już odczuć wpływ chłodnych mas powietrza. Termometry pokażą tam od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Dolnym Śląsku. 23 st. C odnotuje Wielkopolska, a o jeden więcej Pomorze.

W pozostałych regionach będzie upalnie: 27 st. C na Śląsku, 29 st. C w Małopolsce oraz na Ziemii Łódzkiej, Warmii i Mazurach, 31 st. C na Mazowszu i Suwalszczyźnie oraz 32 st. C w pasie od Podlasia po Podkarpacie.

Upał i burze mogą nas zmęczyć

Ze względu na intensywne miejscami opady deszczu wzrośnie wilgotność względna powietrza. Wyniesie od 70 proc. na wschodzie do 80-90 proc. w zachodniej i północnej Polsce. Przez to będzie parno, zwłaszcza na wschodzie i w centrum zdominowanych przez termiczne odczucie gorąca i ciepła. Przebywający na zachodzie i północy odczują komfort termiczny. Warunki biometeo będą jednak niekorzystne w całym kraju.

Warunki biometeo w niedzielę 29.07
Warunki biometeo w niedzielę 29.07

Autor: js/ŁUD/mm / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości