Najnowsze

Nic już nie będzie takie samo. Harvey zmienił Houston

Najnowsze

Travis Pettis/ TwitterHouston przed i po burzy

Harvey nieodwracalnie zmienił amerykańskie miasto Houston. Zobaczcie, jak wyglądało ono przed atakiem żywiołu, a jak po.

Houston prawdopodobnie już nigdy nie będzie takim samym miastem, jakim było przed uderzeniem huraganu. Potężna siła żywiołu wyrządziła niewyobrażalne szkody. W środę Sky News poinformował o 18 ofiarach śmiertelnych, ale władze mówią już o trzydziestu.

Olbrzymia suma opadów

W ciągu kilku dni w Houston spadło tyle opadów, ile notuje się w tym regionie w ciągu całego roku. Poziom wody wciąż będzie wzrastać, dopóki władze nie zdecydują się na spuszczenie jej ze zbiorników retencyjnych.

Zalane drogi, zamknięte lotniska

Miasto zostało sparaliżowane. Wiele dróg jest zamkniętych. Woda zalała między innymi Memorial Parkway. Jak pokazują zdjęcia, poziom wody jest tak wysoki, że sięga niemal najwyższych znaków drogowych.

- To wszystko wygląda jak scena z filmu. Wciąż te informacje do mnie nie docierają - skomentował mieszkaniec Houston.

Paraliż komunikacyjny dotyczy również transportu lotniczego. W niedzielę port lotniczy im. George'a Busha wstrzymał wszystkie loty ze względów bezpieczeństwa.

Zalany Buffalo Bayou Park

Zdjęcia przedstawiają również zalany jeden z najpopularniejszych parków miejskich. Słynie on między innymi z pięknej panoramy rozciągającej się na miasto. To było miejsce, w którym mieszkańcy spędzali aktywnie wolny czas. Po huraganie krajobraz zmienił się nie do poznania. Obecnie park wygląda niczym ogromne, brudne jezioro. Prawdopodobnie cała roślinność i infrastruktura parku będzie nieodwracalnie zniszczona. Park Buffalo Bayou możemy już oglądać tylko na zdjęciach.

Siła żywiołu

Harvey uderzył w stan Teksas w sobotę 26 sierpnia o godzinie 6 naszego czasu. Został wtedy zakwalifikowany jako huragan czwartego stopnia w pięciostopniowej skali. Towarzyszył mu wiatr dochodzący w porywach do 215 km/h. Sprawiło to, że był najsilniejszą burzą, która przeszła przez stan od 1961 roku. Harvey przekształcił się w burzę tropikalną, która przyniosła ulewne i katastrofalne w skutkach opady deszczu.

Eksperci już szacują, że naprawianie szkód zajmie kilka lat.

Autor: ao,wd/map / Źródło: independent.co.uk, businessinsider.com

Źródło zdjęcia głównego: Travis Pettis/ Twitter

Pozostałe wiadomości