Najnowsze

Nawiedziło ich 7 tys. trzęsień ziemi. Jedno kosztowało 17 mld dolarów

Najnowsze

Zniszczenia w mieście Chirstchurch

Chirstchurch w Nowej Zelandii nawiedziło ponad 7,5 tys. trzęsień ziemi i wstrząsów wtórnych od września ubiegłego roku. Zniszczenia po najsilniejszym trzęsieniu warte są 17 miliardów dolarów.

Koszty zniszczeń spowodowanych w lutym przez potężne trzęsienie ziemi w mieście Chirstchurch w Nowej Zelandii przekroczą 17 mld dol. - poinformował we wtorek rząd w Wellington. Cena tych zniszczeń to blisko 10 proc. wartości rocznej produkcji gospodarczej Nowej Zelandii. Wcześniej oceniano, że straty wyniosą około 15 mld dol.

Miasto trzęsień ziemi

Chirstchurch nawiedziło ponad 7,5 tys. trzęsień ziemi i wstrząsów wtórnych od września ubiegłego roku. Wtedy też miastem zakołysał najsilniejszy ostatnio wstrząs, o sile 7,1 st. Nie było jednak ofiar śmiertelnych. Najtragiczniejsze trzęsienie ziemi o sile 6,1 st uderzyło miasto 22 lutego. Zginęło wtedy 181 osób. Zniszczone zostały w dużym stopniu główne dzielnice miasta. Większa część centrum Christchurch została opuszczona przez mieszkańców. Przedmieścia praktycznie nie nadają się do zamieszkania. Wstrząsy zniszczyły infrastrukturę, a rząd zaoferował mieszkańcom odszkodowania, aby definitywnie wyprowadzili się ze zniszczonych terenów. Wstrząsy o mniejszym i większym natężeniu powtarzają się nadal w okolicach Christchurch. Trzęsienie o sile 6 st. w skali Richtera nawiedziło ponownie to drugie pod względem wielkości miasto Nowej Zelandii w połowie czerwca.

Autor: mm//aq / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości