Najnowsze

Nawet 7 stopni, ale też zawieje i zamiecie śnieżne

Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dnitvn24
wideo 2/24

Najbliższe dni w pogodzie przyniosą nam kolejne opady śniegu. Należy spodziewać się też zawiei śnieżnych. Na zachodzie termometry pokażą kilka stopni. Chłodniej będzie na wschodzie, możliwy jest tam lekki mróz.

W niedzielę na wschodzie spadnie śnieg. W pozostałych regionach możemy spodziewać się deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura wyniesie od jednego stopnia Celsjusza na wschodzie do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego zachodu, na wschodzie może powodować lokalne zawieje śnieżne.

W poniedziałek dosypie śniegu

Kolejny tydzień rozpocznie się przelotnymi opadami śniegu. Termometry pokażą od 0 st. C na wschodzie do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-zachodni umiarkowany i dość silny wiatr rozpędzi się w porywach do 70 km/h. We wschodnich regionach spodziewane są zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl

We wtorek synoptycy na przeważającym obszarze kraju prognozują opady śniegu. Tylko na Pomorzu spadnie deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od -2 st. C na wschodzie do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie dość silny i silny, zachodni. W porywach rozpędzi się do 70 km/h, we wschodnich regionach może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.

Temperatura w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky
Porywy wiatru w najbliższych dniach (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky

Zawieje śnieżne na wschodzie

Środa na wschodzie kraju upłynie pod znakiem opadów śniegu. Na pozostałym obszarze wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się zachodni, umiarkowany, ale w porywach osiągnie do 50 km/h. Wschodnie regiony muszą być przygotowane na ryzyko zamieci śnieżnych.

W czwartek mieszkańcy wschodu nie uwolnią się od śniegu. W pozostałych regionach popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 2 st. C na wschodzie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się dość silny i silny, w porywach jego prędkość może wynieść do 80 km/h. Będzie sprzyjał tworzeniu się zamieci śnieżnych na wschodzie.

Prognoza pogody na środę i czwartektvnmeteo.pl
Opady w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky

Autor: dd/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości