Najnowsze

Nawałnice w Austrii. Zablokowane autostrady i tunele

Najnowsze


W Austrii w nocy i nad ranem spadło 60 litrów wody na metr kwadratowy. Najgorsza sytuacja jest w Styrii. Zginęło kilka osób. Zablokowane są międzynarodowe połączenia drogowe.

W austriackich miejscowościach Lieoben, Liesen i Murau woda zalała wiele lokalnych połączeń komunikacyjnych. Z brzegów wystąpiły lokalne potoki.

Opady i lawiny błotne w Styrii...

Strażacy i wojsko ewakuują śmigłowcami mieszkańców kilkunastu domów. Wiele gospodarstw nie ma prądu. W lawinie błotnej niedaleko miejscowości Bruck an der Mur zginął 60-letni mężczyzna. Odcięta od świata została miejscowość St. Lorenzo. Szalejący żywioł zerwał wszystkie mosty.

...i nieprzejezdne autostrady przelotowe w Karyntii

W Karyntii nieprzejezdna jest autostrada A-11 prowadząca z Austrii do Słowenii z powodu wypadku w 10-kilometrowym tunelu Karawanken, gdzie doszło do zderzenia kilku samochodów.

Kierowcy zablokowali również tunel Gleinalm na autostradzie A-9 łączącej Graz ze Słowenią, chroniąc się w nim podczas gradowej burzy w obawie przed uszkodzeniem swoich samochodów. Przed wlotem do tunelu tworzą się wielokilometrowe kolejki.

W Burgenlandzie ziemia nie wchłania już wody

W Burgenlandzie straty materialne w uprawach rolnych po przejściu burz szacuje się na 20 mln euro. Nasiąknięta ziemia nie wchłania już wody.

Synoptycy nie przewidują poprawy pogody. Fala upałów nadejdzie dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Policja prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Nieprzejezdna autostrada Bratysława-Budapeszt

Nieprzejezdna jest też autostrada M-15 prowadząca ze Słowacji na Węgry. W Rajce niedaleko słowacko-węgierskiego przejścia granicznego doszło do karambolu czterech ciężarówek i samochodu osobowego. Cztery osoby zginęły. Jedna osoba zginęła również w zderzeniu ciężarówki i samochodu osobowego na autostradzie M-8 łączącej Wiedeń z Budapesztem.

Powalone drzewa zablokowały też tory kolejowe na trasie do Budapesztu. Opóźnione są międzynarodowe składy pociągów.

Autor: mj / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości