Najnowsze

Nawałnica w Madrycie. Zalane tunele i stacje metra

Najnowsze


Gwałtowna burza nawiedziła w środę stolicę Hiszpanii - Madryt. Podczas wyładowań spadł grad, który zakłócił ruch na drogach.

Hiszpańskie narodowe biuro meteorologiczne AEMET wydało w środę ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami z gradem i silnym wiatrem. Synoptycy nie pomylili się, bowiem tego dnia przez Madryt przetoczyła się nawałnica. Podczas wyładowań spadł grad, który spowodował znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w Madrycie. Woda zebrała się w trzech tunelach i na czterech odcinkach linii metra, gdzie nastąpił paraliż komunikacyjny.

Tunele Alfonsa XII, Santa María de la Cabeza i Republiki Dominikańskiej zostały odcięte dla ruchu w obu kierunkach - poinformowało w środę Centrum Zarządzania Mobilnością w Madrycie.

Ponadto przerwano ruch na czwartej linii metra w Madrycie (między stacjami Lista i Goya oraz między Arturo Soria i Alfonso XIII), linii piątej (pomiędzy La Latina i Urgel), linii 6 (między Principe Pio i Alto Extremadura), a także na linii siódmej (między Pueblo Nuevo i Kartagina).

Ostrzeżenia przed burzami, silnym wiatrem i ulewnym deszczem obowiązują na północy Hiszpanii do godziny 15 w czwartek. Miejscami może spaść 20-30 litrów wody na metr kwadratowy.

Ostrzeżenia meteorologiczne w Hiszpanii (meteoalarm.eu)meteoalarm.eu

Autor: anw / Źródło: ENEX, www.elmundo.es

Pozostałe wiadomości