Najnowsze

Nawałnica przeszła nad Krakowem. Połamane drzewa, zalane ulice

Najnowsze

Relacja Mateusza Półchłopka z Krakowa
tvn24Relacja Mateusza Półchłopka z Krakowa

W piątkowe południe nad Krakowem przeszła ogromna nawałnica. Silny wiatr połamał wiele drzew, zalane zostały ulice miasta. Strażacy interweniowali w ciągu godziny około stu razy. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy wiele relacji z Małopolski.

Nad Polską przechodzi front, który niesie opady deszczu i burze. Po godzinie 13 nad Krakowem przeszła silna nawałnica z intensywnymi opadami i silnym wiatrem.

- Tylko na terenie Krakowa było w ciągu godziny około stu zgłoszeń. Dotyczyły głównie powalonych drzew, połamanych gałęzi i podtopionych posesji. W kilku miejsca drzewa blokują drogi - relacjonuje st. kpt. Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiej straży.

Dodaje, że przy ulicy Jana Sobieskiego drzewo przewróciło się na chodnik i samochody. Są informacje o powalonym drzewie na sieci trakcyjnej, co utrudnia ruch tramwajowy.

- Zdarzenia staramy się usuwać na bieżąco, jednak ciągle napływają nowe zgłoszenia - zapewnia rzecznik.

ZOBACZ NAGRANIA REPORTERÓW 24:

Nawałnica przeszła nad Krakowem
Nawałnica przeszła nad KrakowemKontakt 24

Burze będą powoli wygasać wraz ze spadkiem temperatury. - Na razie jest ich bardzo dużo - mówiła na antenie TVN24 Anna Dec, prezenterka pogody. Około godziny 15 nie tylko w Krakowie przechodziły nawałnice. Przechodzą one nad południowo-wschodnią Polską. W niedługim czasie dotrą nad Podkarpacie.

Chmury suną na wschód. Tej nocy powinno być już spokojnie. - Rozpogodzi się między innymi w Małopolsce i na Podkarpaciu. Temperatura w nocy spadnie do 13 stopni w Suwałkach do 16 w Warszawie - mówiła Dec.

Anna Dec o burzowym piątku i kolejnych dniach
Anna Dec o burzowym piątku i kolejnych dniachTVN24 Pomorze, weekendfm.pl

Wasze relacje

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy wiele relacji po przejściu nawałnicy nad województwem małopolskim:

Autor: //aw / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości