Najnowsze

Naukowcy wyliczyli, ile trzeba schudnąć, by usłyszeć komplementy

Najnowsze

ShutterstockNaukowcy wyliczyli, ile trzeba zrzucić, by wydać się atrakcyjniejszym

Zastanawiasz się, po jakim czasie od rozpoczęcia diety zaczniesz dostawać komplementy? Odpowiedzi dostarczą najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez zespół ekspertów z Kanady, którzy co do grama wyliczyli, ile trzeba schudnąć, by zyskać w oczach innych.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Brutalna prawda: atrakcyjniejsze fizycznie osoby lepiej zarabiają, częściej wygrywają w sprawach sądowych i mają większe szanse na wygranie w wyborach. Jednakże czym jest owa enigmatyczna atrakcyjność, która sprawia, że łatwiej zaskarbia się sympatię swoich odbiorców? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć naukowcy.

Zrozumieć perspektywę

Najnowsze badania skupiły się na przeanalizowaniu społecznej perspektywy mającej na celu określenie, ile kilogramów powinno się nabrać lub stracić, aby być postrzeganym za osobę atrakcyjną. Profesor Nicholas Rule z Uniwersytetu Toronto w Kanadzie, współpracujący z doktorantem Danielem Re, postanowił zbadać to zagadnienie. Wyniki opublikowano na łamach magazynu "Social Psychological & Personality Science".

Badacze skupili się na tzw. stopniu otyłości twarzy, będącej wymiernym wskaźnikiem BMI całego ciała danej osoby.

Neutralny wybór

Naukowcy stworzyli kolekcję portretów zarówno kobiet, jak i mężczyzn w wieku 20-40 lat. Każda z fotografii przedstawiała osobę z zaczesanymi do tyłu włosami i neutralnym wyrazem twarzy. Stworzono też takie warianty zdjęć, które pokazywały te same twarze, ale o różnym stopniu otłuszczenia. Następnie respondenci byli poproszeni, aby wskazali w którym momencie twarz wydawała się bardziej atrakcyjna.

Kobiety muszą mniej

Okazało się, że to kobiety prędzej usłyszą komplementy po przejściu na dietę.

- Wrażenie, że twarz jest bardziej atrakcyjna, respondenci mieli, kiedy oglądali zdjęcia odchudzone średnio o 3,5 kg u kobiet i 4 kg u mężczyzn. Jednakże aby cała sylwetka wydała się atrakcyjniejsza, konieczna jest utrata przynajmniej dwukrotności wspomnianych kilogramów - sprecyzował prof. Rule.

Cegiełka zdrowia. Wszystko o otyłościTVN Meteo Active

Autor: stella/map / Źródło: medicalnewstoday.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock