Najnowsze

Narodowe Święto Biegania w stolicy

Najnowsze

Narodowe Święto Biegania na żywo w TVN Meteo Active
Narodowe Święto Biegania na żywo w TVN Meteo Active

Znamy zwycięzcę Orlen Warsaw Marathon. To Hayle Lemi z Etiopii. Dobiegł z czasem 2:07:57. Pierwszy Polak na mecie, Henryk Szost był dziewiąty na mecie.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE? SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

Dziś Narodowe Święto Biegania w TVN Meteo Active (Jak oglądać TVN Meteo Active? Sprawdź numery kanałów).

Jako pierwszy na mecie pojawił się Etiopczyk, Hayle Lemi z czasem 2:07:57. Z kolei pierwszy Polak, Henryk Szost, pojawił się na mecie z czasem 2:10:11. Tym samym obronił tytuł mistrza Polski.

Znamy już zwycięzców, ale maraton nadal trwa.

Troje dziennikarzy TVN Meteo Active: Marcin Pawłowski, Aleksandra Janiec i Anna Dec ze studia TVN Meteo Active ulokowanego na starcie, mecie i trasie biegu, rozmawiają z biegaczami, trenerami, dietetykami i lekarzami. Pokażą, jak prawidłowo się rozgrzewać, jak zacząć biegać lub jak poprawić swoje wyniki oraz jak unikać kontuzji.

Biegniesz? Kibicujesz? Podziel się z nami wrażeniami! Czekamy na Wasze zdjęcia, filmiki i relacje na Kontakcie 24.

Wszystko o Orlen Warsaw Marathon

Start obu biegów, do których zgłosiło się ponad 20 tys. osób z 40 krajów, nastąpił o godz. 9.30 z Wybrzeża Szczecińskiego. Trasa "dziesiątki" prowadzi ulicami Starego Miasta i Powiśla, natomiast maratonu m.in. Mostem Świętokrzyskim, Gagarina, Puławską na Ursynów; dalej do Powsina, następnie Jana III Sobieskiego, Powiślem i ponownie przez Most Świętokrzyski na Stadion Narodowy.

Pierwsi zawodnicy maratonu dobiegną do mety po około 2 godzinach od startu. Na tak dobry wynik liczy mistrz Polski Henryk Szost, do którego od trzech lat należy rekord kraju na dystansie 42 km 195 m.

- Przed niedzielnym biegiem stawiam sobie wysoko poprzeczkę. Chcę obronić tytuł mistrza Polski i poprawić swój ubiegłoroczny wynik z tej imprezy, który i tak jest już wyśrubowany - mówi Szost, polski faworyt w Orlen Warsaw Marathonie. Zwycięzca zeszłorocznego biegu ukończył go z czasem 2:08.54.

Faworyci niedzielnej imprezy to Etiopczycy: Markos Geneti (2:04.54), Lemi Berhanu (2:05.28 - najlepszy w tym roku czas na świecie), Tolossa Debebe (2:07.41), Debele Dereje (2:07.48), a także Ukrainiec Dmytro Baranowski (2:07.15) i Kenijczyk Elijah Kemboi (2:07.34).

W gronie zawodniczek najlepszy rekord życiowy ma Etiopka Fatuma Sado - 2:25.39, a z Polek mieszkająca w Bydgoszczy Olga Ochal (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) - 2:31.33.

W Biegu OSHEE na 10 km wystartuje wicemistrz Europy w maratonie Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa). Jego rywalami będą m.in. Kenijczycy - Joel Kosgei Komen, Julius Kipkorir Kilimo i Stephen Kiplimo, którzy wygrali już w Polsce kilka zawodów na dystansie 42 km 195 m.

Biegniesz? Kibicujesz? Podziel się wrażeniami. Redakcja Kontakt 24 czeka na Wasze zdjęcia, filmy i relacje.

Ćwiczenia z gwiazdą

Gwiazdą tej edycji maratonu oprócz zwycięzcy będzie Ewa Chodakowska, okrzyknięta trenerką wszystkich Polek. Specjalnie dla uczestników biegu OSHEE na 10 km poprowadzi zajęcia fitness, a dla kibiców szykuje stretching w Bramie nr 11 Stadionu Narodowego o godzinie 10.30 i 11.10.

Na mecie medale i masaż

Półtorej tony - tyle ważą medale, które otrzymają na mecie przy Stadionie Narodowym uczestnicy 3. Orlen Warsaw Marathon i 85. mistrzostw Polski mężczyzn oraz Biegu OSHEE na 10 km. Na trasie długości 42 km 195 m zaprezentują się 33 zespoły muzyczne.

Większość zawodników przekroczy linię mety w okolicach czwartej godziny biegu. Po jego ukończeniu będą mieli do dyspozycji halę masaży z darmowymi badaniami EKG.

Maraton utrudnień

Maraton w stolicy oznacza utrudnienia dla kierowców. Zmiany w ruchu drogowym będą dotyczyły najważniejszych warszawskich dzielnic. Ruch uliczny będzie dynamicznie otwierany i zamykany wraz z przemieszczaniem się biegaczy.

Autor: mar/kt / Źródło: TVN Meteo Active, PAP

Pozostałe wiadomości