Najwięcej słońca na francuskich stokach

Prognoza pogody TVN Meteo dla alpejskich kurortów narciarskich
Prognoza pogody TVN Meteo dla alpejskich kurortów narciarskich
Prognoza pogody TVN Meteo dla alpejskich kurortów narciarskich

W poniedziałek niebo nad Alpami będzie w większości pochmurne. Najwięcej słońca można spodziewać się na francuskich stokach. Najcieplej we Francji i we Włoszech, nawet 5-6 stopni na plusie. Tradycyjnie najzimniej w austriackiej części Alp.

Na francuskich stokach termometry pokażą od 1 do 5 st. C. Śnieg poprószy jedynie w Chamonix i na granicy ze Szwajcarią. W tej części Alp będzie w poniedziałek najwięcej słońca.

Najcieplej natomiast będzie w Włoszech - maksymalnie do 6 st. C w kurortach znajdujących się na północnym-zachodzie kraju. Tam też leży najmniej śniegu spośród wszystkich prezentowanych przez TVN Meteo lokalizacji - tylko do 60 cm.

W krajach niemieckojęzycznych zimniej

W pobliskiej Szwajcarii słupki rtęci pokażą od -1 st. C do 5 st. C. W całym kraju padać ma śnieg, a niebo będzie pochmurne. Podobna sytuacja pogodowa zapowiada się w Niemczech. Tam z kolei temperatura wyniesie między -9 a 4 st. C, sypnie też śniegiem.

W Austrii pogoda będzie najmniej przyjazna narciarzom. Termometry pokażą od -11 do -13 st. C, wszędzie ma mocno padać śnieg, a niebo będzie pochmurne. Śniegu pod dostatkiem - miejscami powyżej 300 cm.

Autor: ar/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości