Najnowsze

Najszybsi biegacze już na mecie wyścigu "Biegnij Warszawo"

Najnowsze

TVN Meteo ActiveEkipa TVN Meteo Active na "Biegnij Warszawo"

Uczestnicy jednej z największych imprez biegowych w Polsce - "Biegnij Warszawo" - opanowali ulice stolicy. W biegu zwyciężył Mariusz Giżyński, który trasę długości 10 km pokonał w 30 minut i 20 sekund.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE? SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

Znamy już najlepsze wyniki wyścigu "Biegnij Warszawo", w którym wzięło udział ponad dziesięć tysięcy osób z 27 krajów. Trasa prowadziła m.in. ulicami Śródmieścia i Mokotowa. Jak podkreślił dyrektor imprezy Bogusław Mamiński, "królować ma radość, a nie rywalizacja".

Z najlepszym czasem wyścig zakończyli:

Mężczyźni

Kobiety

W biegu udział wzięła również drużyna TVN Meteo Active w składzie: Marta Kuligowska, Anna Szlendak, Adrian Mielnik, Zbigniew Guziuk, Tomasz Swynarski oraz Tomasz Sianecki. Najlepszy z szóstki biegaczy okazał się Adrian Mielnik z czasem 48.20, drugi był Zbigniew Guziuk a trzeci Tomasz Swynarski. Kolejny start ekipy TVN Meteo Active TEAM już 11 listopada podczas Biegu Niepodległości. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom biegu.

Pozytywna trasa

Bieg rozgrywał się na dystansie 10 km, a limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godziny. Czas biegu (od przekroczenia linii startu do linii mety, czyli tzw. czas netto) rejestrowały jednorazowe chipy zintegrowane z numerem startowym.

- Pozytywna energia rozniesie się na całe miasto. Nie tylko za sprawą muzycznych niespodzianek, jakie szykujemy, ale również dzięki legalnemu dopingowi, jakim nazywamy tysiące uczestników towarzyszącej biegowi akcji Maszeruję-Kibicuję – zapowiadał dyrektor.

Trasa biegu "Biegnij Warszawo"TVN 24

Ponad 10 tysięcy biegaczy

W środę osiągnięty został założony wcześniej limit 10 tys. pakietów startowych. Organizatorzy zdecydowali się zwiększyć pulę o kolejny tysiąc.

- Magia biegania ogarnęła już nie tylko stolicę, ale całe Mazowsze. Sam już w latach 90. zostałem zarażony tą pasją i po raz kolejny osobiście będę się starał osiągnąć metę imprezy, która wychowuje kolejne rzesze amatorów aktywnego wypoczynku - wspomniał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Udział w zawodach wziął także mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, lekkoatleci na czele z długodystansowcem Mariuszem Giżyńskim (WKS Grunwald Poznań) oraz Dominiką Nowakowską (LKB im. Braci Petk Lębork), a także... ponad 6500 mężczyzn i blisko 4000 kobiet. Większość z nich to mieszkańcy lewobrzeżnej Warszawy. Wśród zgłoszonych jest sporo osób z Wielkiej Brytanii, Włocha, a nawet Japonii i Australii. Najmłodsi mają 16 lat (dolny limit wieku), a najstarszy zarejestrowany uczestnik - 83.

Promują bieganie

- Najważniejszym celem "Biegnij Warszawo" jest promocja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także zachęcenie mieszkańców Warszawy oraz całej Polski do aktywnego spędzania wolnego czasu - podkreślają organizatorzy biegu.

Motywem przewodnim "Biegnij Warszawo" było wspólne przebiegnięcie ulicami Warszawy dystansu 10 kilometrów przez uczestników ubranych w identyczne koszulki. We wcześniejszych edycjach były to kolory: niebieski (2009), zielony (2010), biały (2011), czarny (2012), jasno szary (2013) i seledynowy (2014). W tegorocznej edycji wybrano kolor pomarańczowy.

Jak co roku, także i teraz wystartowali uczestnicy marszu "Maszeruję-Kibicuję", imprezy towarzyszącej "Biegnij Warszawo". Polega na przejściu 5-kilometrowej trasy. Linię startu ustanowiono na ul. Szwoleżerów.

Spodziewane utrudnienia

Z pierwszymi utrudnieniami komunikacyjnymi kierowcy musieli zmierzyć się już w noc poprzedzającą wydarzenie. Ul. Łazienkowska, a dokładnie jezdnia w kierunku Wilanowa (od ul. Czerniakowskiej od ul. Rozbrat) została wyłączona z ruchu w sobotę o godz. 24.00.

Ul. Czerniakowska od ul. Solec do ul. Szwoleżerów była nieprzejezdna od niedzielnego poranka (od godz. 7.00 do godz. 14.00). W tych godzinach niedostępny był także zjazd z Trasy Łazienkowskiej na Wisłostradę w kierunku Wilanowa.

Utrudnienia w ruchu zakończą się ok. godz. 15.30.

W związku z zamykaniem ulic nastąpią zmiany na trasach komunikacji miejskiej. Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego dla wybranych linii autobusowych - od nocy z 3 na 4 października do 4 października, do około godziny 15.00 - obowiązywały trasy objazdowe.

Autobusy linii 107, 108, 111, 116, 117, 118, 119, 127, 131, 141, 151, 158, 159, 162, 166, 167, 168, 171, 180, 185, 187, 222, 501, 503, 507, 517, 519, 520, 521, 522 i 525 kursują trasami objazdowymi.

Trasa biegu "Biegnij Warszawo"biegnijwarszawo.pl

Autor: stella,ab/kka / Źródło: biegnijwarszawo.pl

Źródło zdjęcia głównego: twitter / Łukasz Dębski, Marcin Wojciechowski, Maciej Wójcik

Pozostałe wiadomości