Najnowsze

Najlepiej żeglować w Międzyzdrojach

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Na żagle bardzo dobrze będzie wybrać się w poniedziałek w okolice Międzyzdrojów. Szczęściarzami będą się mogli nazwać także ci, którzy znajdą się na wschodnich i środkowych wodach pełnego morza. Przy brzegu Chorwacji raczej na początku tygodnia nie popływamy.

Wilki morskie żeglujące po wodach przybrzeżnych w okolicach Międzyzdrojów będą miały powody do zadowolenia. Na pokłady ich łódek nie spadnie deszcz, temperatura powietrza nie będzie męcząco wysoka, a wiatr osiągnie nawet 5 st. Beauforta. Niestety - im dalej na zachód, tym warunki do żeglowania gorsze. Od Kołobrzegu po Krynicę Morską przelotne opady deszczu, a w Trójmieście niewykluczone i burze.

Po Bałtyku Zachodnim i Środkowym będzie się pływało wyjątkowo dobrze. Maksymalnie 6 st. B, 20-23 st. C na termometrze i zerowe opady deszczu będą sprzyjać żeglarzom. Na Bałtyku Wschodnim cieplej, ale i deszczowo.

Na jeziorach spokój

Na jeziorze Miedwie będzie umiarkowanie wietrznie (do 4 st. B) i, za sprawą przelotnego deszczu, chwilami dość nieprzyjemnie. Nad Mamrami i Śniardwami w poniedziałek wyjątkowo spokojnie (2-3 st. B), ale bez przelotnych opadów deszczu się nie obejdzie. W pasie od jeziora Tałty po Jezioro Zegrzyńskie na niebie pojawi się kilka chmur, ale będą one zupełnie niegroźne. Niestety, słabe wiatry nie pozwolą w pełni wykorzystać dobrej pogody. Podobnie na Jeziorze Solińskim. Nad wszystkimi większością polskich jezior temperatura utrzyma sie na poziomie 22-27 st. C.

W Chorwacji nie popływamy, w Grecji - jak najbardziej

Greckie Saloniki, Sporady, Cyklady - na wodach sąsiadujących z tymi miejscowościami na pewno da się złapać wiatr w żagle. W Chorwacji prędzej się poopalamy niż pożeglujemy. A to za sprawą słabych wiatrów i bardzo wysokich temperatur.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości